V horkých tropických dnech je led vyhledávaným artiklem, který nás dokáže velice dobře osvěžit. Ovšem pokud chcete být za hvězdu zahradní party, můžete klasický led povýšit na zdravou delikatesu. Stačí jej doplnit o pár zajímavých ingrediencí a o úspěch máte jistě postaráno! Ledy budou mít nejen zajímavý a originální design, ale budou i plné vitamínů a cenných látek.

Jak si vyrobit ledovou mísu s ovocem? Podívejte se na toto video:

Zdroj: Youtube

Ovocný led vám ušetří čas

V případě, že si doma vyrobíte ovocný či jinak dochucený led, oceníte jej především ve chvíli, kdy přijde nečekaná návštěva a vy náhle nemáte čas dělat složitější nápoje. Vždy bude originálnější pohár s vodou, kde bude ochucený led, než ten klasický. Výhodou je, že si ho můžete v dnešní době vlastně vyrábět po celý rok, tedy i mimo ovocnou sezónu.

Pusťte fantazii na špacír

Kdo je kreativní, tak si tuto poměrně zábavnou činnost užije. Můžete totiž využít nejen veškeré ovoce, ale i zeleninu a bylinky ze zahrádky. Nejčastěji se využívají jahody, lesní ovoce, rybíz, angrešt, broskve, meruňky nebo meloun. Použít můžete i exotické plody jako například ananas. Ovoce lze pokrájet na menší kousky, rozmačkat nebo využít jejich šťávu.

Použití je pestré

Ledové kostky s kousky ovoce jsou skvělým doplňkem nejen obyčejné či perlivé vody, ale i ledových čajů, domácích limonád a různých smoothie nápojů. Nemusíte se bát ani zajímavých kombinací a různorodých odstínů ovoce. K obarvení ledových kostek vám velice snadno dopomůže i vymačkaná ovocná šťáva nebo džus.

Recept na ovocné kostky

Zvolte si ovoce podle chuti, anebo využívejte sezónních plodů. Stejně tak vsaďte na vůni a různorodou chuť čerstvých bylinek. Připravte si formičky na led a naskládejte do nich připravené kousky ovoce a bylinek v kombinaci dle vaší chuti. Pak zalijte vodou a vložte do mrazáku.

Osvědčený tip

Jestli chcete dosáhnout toho, aby byly kostky ledu dokonale průsvitné a více vynikly dodané ingredience, použijte na zalití převařenou vodu.

Led do alkoholických drinků

Máme pro vás také recept na led, který jistě zajímavě zpestří mnoho letních drinků s alkoholem. K jeho výrobě použijete na kousky nakrájenou salátovou okurku s pár zrnky hrubé soli a zalijete vodou nebo tonikem. Můžete také přidat pár lístků čerstvé máty nebo bazalky. Tato kombinace se skvěle hodí třeba i do ledového jogurtového nápoje.

Rozhovor s Markétou Vlčkovou, lékařkou a členkou České mykologické společnosti, si poslechněte v podcastu iReceptář do ucha přímo TADY:

Související články

Zdroje: www.tchiboblog.cz, www.zijemehomemade.cz, www.receptyonline.cz