Kuřecí maso většinou preferují ženy, protože je dietní a nízkokalorické. Chlapi dávají většinou přednost hovězímu nebo vepřovému. Jirka Babica však přichází s receptem, na kterém si pochutná každý muž. A pozor, je to recept z kuřecích prsou!

Kuřecí prsa patří mezi nejdietnější část masa. Mají jemnou chuť, jsou křehká a snadná na přípravu. Kuřecí maso je navíc nutričně hodnotné, tudíž je ideální po cvičení, což ocení každý muž, který své tělo trápí v posilovně či při jiném sportu, po kterém se chce pořádně najíst.

Ideální úpravou kuřecího masa je vaření a dušení

Ideální úprava kuřecího masa je vaření, ale skvělé je i dušení nebo příprava v horkovzdušné troubě. Při těchto úpravách si maso udrží nejvíce minerálů, mezi které patří železo, vápník, draslík, fosfor, hořčík a selen. Nemůžeme zapomenout zmínit ani vitamíny skupiny B, které jsou také velmi důležité.

Kuřecí prsa patří mezi nejdietnější druh kuřecího masa. Pokud z nich navíc stáhnete kůži, dočkáte se obsahu tuku do 2 %. Kuřecí maso je tak dietní a hlavně lehce stravitelné, protože svalová vlákna nejsou prostoupena kolagenem. Jediné, na co si musíte dát pozor, je, abyste maso nevysušili, ale na druhou stranu dostatečně tepelně upravili. Ze syrového kuřecího masa totiž hrozí například salmonelóza.

Kuřecí maso obsahuje vitamíny a minerály

Pokud chcete, aby bylo vaše jídlo ještě zdravější, místo pomerančového džusu použijte do receptu čerstvou pomerančovou šťávu. Ta obsahuje obrovské množství vitamínu C a antioxidanty, které našemu tělu velmi prospívají. Vědci z Nizozemského národního institutu pro veřejné zdraví dokonce tvrdí, že pravidelné pití pomerančového džusu snižuje riziko mrtvice.

A nyní si pojďme kuřecí prsa pro chlapy podle Jirky Babicy připravit. Budete potřebovat kuřecí prsa, dvanáct lžic pomerančové šťávy, šest lžic sojové omáčky, šest lžic medu, chilli omáčku, sezamový olej, česnek, zázvor a hladkou mouku.

Začněte tím, že kuřecí prsa obalíte v hladké mouce. Následně nalijte do pekáče pomerančovou šťávu, sojovou omáčku, česnek, med, zázvor, chilli omáčku a vše smíchejte dohromady. Do směsi vložte kuřecí prsa a pečte v troubě dvacet až třicet minut. Ideální přílohou je rýže.

Zdroj: www.babicovy-dobroty.com, www.akademiekvality.cz, www.prostreno.cz