Za socialismu se v restauracích Československa vařilo podle přesně stanovených norem, ve kterých byl napsán postup přípravy, gramáž jednotlivých ingrediencí atd. Pivní smaženky nejsou žádnou výjimkou, a proto i ty měly za socialismu svůj konkrétní recept, podle kterého všichni vařili. Vyzkoušejte náš retro recept na pivní smaženky, které chutnají přímo fantasticky!

Uvařte si smažené tvarůžky s anglickou slaninou a dvěma druhy sýrů:

Zdroj: Youtube

Druhy pivních smaženek

Kromě rychlosti a jednoduchosti receptu na pivní smaženky si rovněž oblíbíte možnost přípravy více různých druhů. Smaženky totiž můžete udělat z olomouckých tvarůžků, tvrdého sýra, šunky či dokonce z brambor. Z pohoštění několika druhy pivních smaženek si tak každý může vybrat, jaká smaženka mu nejvíce chutná.

Smaženka s olomouckými tvarůžky

Na jednu porci smaženek si připravte 25 g olomouckých tvarůžků, jedno vejce, po 2 lžicích piva a strouhanky, hořčici, ¼ cibule, olej a krajíc chleba. Tvarůžky nastrouhejte a smíchejte s rozšlehaným vejcem, strouhankou a pivem. Vzniklé těsto nalijte do rozpálené pánve s olejem a smažte dozlatova z obou stran. Mezitím si namažte hořčici na chleba, na který poté položte hotovou smaženku. Na závěr už jen posypte nakrájenou cibulí a můžete se s chutí pustit do jídla!

Topinky s pivní smaženkou

Krajíce chleba opečte na pánvi s rozehřátým olejem, a poté hotové topinky načesnekujte. 100 ml tmavého piva ohřejte a vmíchejte do něj 25 g nastrouhaného sýra, 6 g hladké mouky, půl lžičky rostlinného tuku. Osolte a přidejte ještě trochu hořčice a worcestrové omáčky. Směs namažte na dvě připravené topinky a dejte na chvíli zapéct do trouby. Hotové smaženky posypte strouhaným křenem a nasekanou petrželkou.

Servírování dle chuti

Jak už jste si mohli všimnout, tak připravená smaženka na chlebu ještě není zcela finální podoba. Nesmíte zapomenout smaženky ještě na závěr něčím ozdobit. Není to jen pro estetické cítění, ale hlavně pro podtržení všech těch výtečných chutí. A pokud nemáte rádi křen nebo cibuli, můžete si ji posypat pažitkou nebo vyskládat nakrájenými rajčaty, kapií či kyselými okurkami. Záleží jen na vás a na vašich chuťových pohárcích.

Související články

Zdroje: receptyonline.cz, tvaruzky.cz, recepty.eu