Zdroj: istetiana/Shutterstock.com

Vepřová panenka plněná mandlemi a pomerančem podle Pohlreicha. Nic lepšího není

Když si chcete dopřát nějaké opravdu delikátní a jemné masíčko, vsaďte na panenku. Tato část vepřového je nejen velmi chutná, ale také libová a dietní, tudíž si ji může dopřát i ten, kdo dbá na zdravý životní styl a štíhlou linii. Zdeněk Pohlreich si oblíbil netradiční kombinaci panenky s oříšky a ovocem. Pojďte si ji spolu s ním připravit!

S vepřovou panenkou nemůžete nikdy šlápnout vedle. Jedná se o takový druh masa, který chutná všem. Je jemný, křehký, ale také se velmi často vysuší. Při přípravě panenky je tedy nejhlavnější hlídat si čas. Nesmíte přetáhnout! Pokud se vám to podaří, úspěch je zaručen. Strávníci se budou oblizovat až za ušima. Pokud navíc zakomponujete do receptu dle rad šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha mandle a pomeranče, čeká vás gastronomické nebe.

Vepřová panenka a maso obecně je významným zdrojem bílkovin. Pokud navíc z panenky odstraníte viditelný tuk z povrchu, máte krásné a dietní maso obsahující vitamín D a B12. Také v něm naleznete minerální látky jako železo a zinek.

Mandle jsou známé tím, že pomáhají redukovat tuky z oblasti břicha Mandle mají v receptu své místo Zdroj: Daisy Daisy / Shutterstock

Panenka je skvělá na minutkovou kuchyni a na gril

Panenku najdete na zadní části prasete, konkrétně bedrech, kde navazuje na pečeni. Jde o svazek svalů vytvarovaných do válečku na koncích zužující se. Vlákna jsou krátká a maso křehké. Je ideální především do minutkové kuchyně a na grilování. Jde o nejdražší maso z prasete, tudíž si na jeho přípravě nechte opravte záležet. Ideální je připravovat panenku vcelku a porcovat ji až po dodělání.

Křupavým elementem v jídle jsou mandle, které jsou velkým antioxidantem, zpomalují proces stárnutí a mohou snižovat riziko různých onemocnění včetně rakoviny.

Panenka plněná mandlemi podle Pohlreicha

Na vepřovou panenku plněnou mandlemi podle Zdeňka Pohlreicha budete potřebovat vepřovou panenku, loupané mandle, pomeranč, med, rozmarýn, sůl a pepř.

Nejen, že pomerančová kůra dodává pokrmům jedinečnou příchuť a úžasnou vůni, která se rozvine zvlášť u pečení, ale také má řadu využití v péči o naše zdraví Směs pokapejte pomerančem Zdroj: Profimedia

Mandle spařte a nasekejte nadrobno. Pomerančovou kůru nakrájejte a přidejte k ní rozmarýn, lžičku medu a promíchejte. Panenku rozřízněte tak, abyste ji mohli potřít mandlovou směsí. Pokapejte citrónovou šťávou. Kraje nechte volné, ohněte a zarolujte. Svažte nití a ještě jednou osolte a opepřete.

Takto připravenou panenku vložte do trouby na funkci gril nebo na klasický gril a pečte ze všech stran deset minut. Poté zabalte maso do alobalu a nechte pět minut odpočívat. Následně krájejte na plátky a servírujte.

Zdroj: www.fresh.iprima.cz, www.stobklub.cz, www.zabijacky.cz

Akční letáky