Jistě jste už slyšeli větu, že takhle dobré knedlíky jste ještě nejedli. A my vám jí říkáme také! Přinášíme vám recept na poctivé, chutné, ale snadné knedlíky, které zvládnete levou zadní a pochutná si na nich celá rodina.

Na přípravu těchto skvělých houskových knedlíků si připravte 0,75 litrů mléka, 1000 g hrubé mouky, 8 rohlíků, jedno vajíčko, půlku kypřícího prášku a malou lžičku soli.

Připravte si snadné a delikátní houskové knedlíky

Na video, jak si připravit tyto poctivé houskové knedlíky, se můžete podívat ve videu:

Zdroj: Youtube

Následně nakrájejte osm rohlíků na kostičky a dejte je na stranu. Vezměte si velkou mísu, do které nasypejte kilo hrubé mouky, půlku kypřícího prášku, celé vajíčko, tři čtvrtě litru mléka a malou lžičku soli. Důkladně promíchejte. Vezměte mixér a míchejte, dokud těsto nezhoustne. Následně přidávejte houskový knedlík na kostičky a zapracovávejte do těsta.

Do velkého hrnce nalijte vodu a přiveďte ji k varu. Přidejte trochu soli.

Namočte si ruce a začněte tvarovat šišky knedlíků. S mokrýma rukama vám totiž půjde těsto lépe zpracovat. Šišky knedlíků hoďte do vroucí vody a vařte dvacet minut. Občas do knedlíků šťouchněte, aby se v hrnci hnuly.

Houskové knedlíky jsou skvělé k pečenému masu i omáčkám

Po dvaceti minutách knedlíky vyjměte z vody, rozkrojte v polovině, abyste zkontrolovali, že nejsou uprostřed syrové. Uvařené šišky propíchněte vidličkou na několika místech. Dejte je na pekáček a na chvíli přikryjte utěrkou. Poté nakrájejte na plátky a servírujte.

Skvělé jsou ke svíčkové, guláši, rajské, ale i k pečenému masu či kachně se zelím.