Tukožroutská polévka
Zdroj: Shutterstock

Netradiční tukožroutská polévka: Pomůže zhubnout a je vynikající

Přestože ji mnozí odborníci zavrhují, tukožroutská polévka má mezi lidmi toužícími po rychlé ztrátě nadbytečných kilogramů stále mnoho příznivců. Klasická dieta, během které je povolena jen konzumace tukožroutské polévky, podle mnohých skutečně přináší rapidní úbytek na váze, za tím ale především stojí ztráta vody, kterou si tělo po návratu k běžnému stravování zase velmi rychle vezme zpět. Zkusit to ale můžete jinak. Připravte si tukožroutskou polévku podle pozměněné receptury, nahraďte s ní jedno jídlo denně a brzy si jistě začnete všímat kýžených výsledků.

Zdroje: woman.tiscali.cz, idnes.cz, bezhladoveni.cz

Hubnutí je věčným tématem, kterému se věnují tisíce internetových portálů po celém světě a přinášejí nespočet způsobů, jak rychle shodit nějaká ta kila navíc. Spousta zmiňovaných diet skutečně funguje, ovšem jen na chvíli. Mnohým se podaří shodit během velmi krátké doby i deset kilogramů, setkávají se však se zásadním problémem, který tkví v tom, že po skončení diety a návratu k běžnému stravování se shozená kila rychle vrací a nezřídka kdy i takřka v dvojnásobném objemu. Úskalím mnoha diet, hladovek a příjmů potravy s nedostatkem pro tělo důležitých živin a zdravých tuků bývá v drtivě většině tolik obávaný jojo efekt. Jde to ale i jinak.

Tukožroutská polévka zabírá

Žebříčku oblíbených potravin, které údajně podporují hubnutí, dominuje takzvaná tukožroutská polévka. Dieta z ní složená je prostá – po dobu pěti dní se konzumuje nízkokalorická polévka, která je tvořená jen ze zeleniny, a to takřka v jakémkoliv množství. Tvůrci této diety slibují až pět shozených kilogramů. Lákavé, že? Jenže i u této diety často dochází k jojo efektu. 

Základem všeho je správné stravování, pravidelný pohyb a také dostatek spánku. Tukožroutská polévka pak může sloužit jako pomocník na cestě za vysněnou postavou. Připravte si ji podle netradiční receptury a nahraďte s ní jedno jídlo denně. Při dodržování správné životosprávy se výsledky jistě dostaví velmi rychle!

voda a hubnutí Při hubnutí je nesmírně důležitý i pitný režim. Nejlepší je čistá voda. Zdroj: Red2000 Creative/Shutterstock.com

Detoxikace organismu

Tukožroutská polévka obsahuje velké množství zeleniny bohaté na vlákninu. V upravené verzi se rovněž nachází ovesné vločky, česnek a zázvor. Všechny tyto suroviny mají mnoho zdraví prospěšných látek, podporují správné fungování metabolismu a zároveň upravují zažívání a čistí střeva. A právě čisté střevo je pro lidský organismus nesmírně důležité. Díky pročištění jeho stěn totiž může lépe zpracovávat všechny živiny z přijaté potravy. Když si tedy dopřeje tukožroutskou polévku jednou denně, nejenže napomůžete hubnutí, ale zároveň podpoříte i detoxikaci organismu. 

Netradiční tukožroutská polévka – recept

Budete potřebovat:

1 lžíci olivového oleje

1 lžíci nasekaného česneku a zázvoru

1/2 šálku ovesných vloček

1 a 1/2 šálku míchané mražené či čerstvé zeleniny

3 šálky vody

sůl

pepř

bylinky a koření dle chuti

hrst koriandru

Obecně alkohol hubnutí nepomáhá, a není to tak ani u vína Zkuste na čas vynechat i alkohol. Uvidíte, že kila poletí rychle dolu! Zdroj: Profimedia

Postup:

Nejdříve si ve větším hrnci rozehřejeme olivový olej a hodíme na něj nasekaný česnek se zázvorem. Necháme krátce opéct, aby se obě suroviny krásně rozvoněly a lehce zezlátly. Poté přidáme ovesné vločky a společně s česnekem a zázvorem je asi 2 minuty pražíme na středním plameni. 

Následně do hrnce přidáme zeleninu, promícháme a stáhneme plamen. Přiklopíme poklicí a necháme zeleninu asi tak 3 minuty dusit. Poté zalijeme třemi šálky vody a vaříme, dokud nebudou zelenina a vločky měkké. Během vaření osolíme, opepříme a přidáme oblíbené koření. Může jít o chilli, kari, italské bylinky nebo provensálské koření. Fantazii se zkrátka meze nekladou. Dochuťe polévku tak, aby nejvíce vyhovovala vám. Nakonec přidejte koriandr a podávejte. 

TIP: Klasickou mořskou sůl můžete v tomto receptu nahradit solí himálajskou, která v sobě skrývá mnoho minerálů a příznivě působí na lidský organismus. I s tou však buďte opatrnější. Přece jen nadmíra soli lidskému tělu nesvědčí. 

Akční letáky