Máte nějaké zbytky v lednici, které se musejí co nejdříve zpracovat? Jasným výsledkem je pomazánka všemožných chutí. Dřív však lidé připravovali takové pomazánky, které byly přesně stanovené v normách. Chuť tak byla dokonale vyvážená, byť byla i jen z pouhých několika málo ingrediencí. Najděte si opět cestu k retro pomazánkám. Nebudete toho litovat!

Připravte si retro pomazánku z tvrdého salámu podle video receptu:

Zdroj: Youtube

Původní uherská pěna

Jako základ pro skvělou pomazánku je osvědčená šunka, uzené maso nebo i suchý salám. Jednou z tak původních pomazánek je právě uherská pěna, která se skládala z másla, taveného sýru a dle názvu hlavně z kvalitního uherského salámu. Pokud však nemáte uherák, můžete ho nahradit jakýmkoliv jiným tvrdým salámem.

Salámová pomazánka

Dejte vařit na 10 minut dvě vejce, která poté oloupejte. 200 g salámu spolu s vejci rozmixujte, přidejte 100 g taveného sýru, 200 g pomazánkového másla a vše smíchejte dohromady. Nakonec už jen osolte, opepřete a přidejte majonézu dle hustoty. Pomazánku podávejte na čerstvém pečivu s kyselou okurkou a červenou paprikou.

Znáte „Sloní žrádlo“?

Tato pomazánka se pyšní lidskou tvořivostí, ať už v rámci názvu, tak i v použití surovin. Na její přípravu potřebujete měkký salám, cibuli, okurku, hořčici a rajský protlak. Kombinace těchto ingrediencí možná nezní lákavě, ale věřte, že se dokáže srovnávat s mnoha saláty, mezi které patří i ten pařížský.

Lehká šunková pěna

Stejně rychle a jednoduše můžete připravit také šunkovou pěnu, která je až neuvěřitelně lehká. Stačí šunku rozmixovat, vyšlehat s máslem a dochutit paprikou, pepřem a solí. Ingredience můžete kombinovat také se strouhaným křenem, cibulkou a nakládanou nebo čerstvou zeleninou. Vychlazenou pěnu podávejte s bílým či celozrnným pečivem.

Oblíbená třená niva

Oblíbenost žádané pomazánky ze sýru s modrou plísní přetrvává až dodnes. V původním receptu naleznete pouze dvě suroviny, a to nivu a máslo. Aby byla pomazánka co nejlehčí, před namazáním na pečivo se prolisovala přes jemné síto. Pomazánka tak měla mnohem výraznější vůni i chuť. Kromě běžného pečiva ji můžete použít i na slané sušenky či krekry. Na dozdobení se používají kuličky hroznového vína, vlašské ořechy i kompotované nebo čerstvé mandarinky a ananas.

Související články

Zdroje: recepty.cz, makova-panenka.cz, magazin.recepty.cz