obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Recept na nejkrásnější Vánoce

Někomu vyhovují Vánoce plné tradičních jídel a zvyků. Jiné naopak představa smaženého kapra s bramborovým salátem a všudypřítomné cukroví děsí. Nenechte se strhnout tím, že to ostatní dělají tak či onak. Udělejte si pohodové Vánoce podle sebe.

Čím dříve si uvědomíte, že univerzální recept, který by fungoval pro všechny, neexistuje, tím lépe. Ideální je, když si časem vybudujete své vlastní rodinné tradice, které vyhovují většině zúčastněných. 

Vínoční cukroví tradiční i méně známé

vánoční cukroví vánoční cukroví milují všechny generace Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Každoročně vám na webu iReceptáře od počátku prosince přinášíme recepty na vánoční cukroví. Mezi stálicemi vánočního cukroví dlouhodobě září linecká kolečka a vanilkové rohlíčky. V těsném závěsu jsou pak včelí úly (vosí hnízda), plněné ořechy a rumové kuličky. I letos jsme pár osvědčených receptů přidali. A to jak od našich čtenářů, kteří se zúčastnili soutěže časopisu Receptář, tak od šéfkuchaře Petra Stupky či Hany Marvanové nebo Kamily Procházkové:

 Vychutnejte si čas se svými blízkými

vánoční atmosféru zvlášť milují děti vánoční atmosféru zvlášť milují děti Zdroj: Shutterstock.com / Lisa S.

Těm, kteří se snaží stihnout za každou cenu všechno sami, se nezřídka stává, že místo chvil, které byste si mohli užívat se svými blízkými, končí na Štědrý den vyčerpaní jako po náročném dostihovém závodu. Bohužel, ony ty „moderní“ Vánoce občas trochu dostihy připomínají. Stačí se krátce před Štědrým dnem projít městem a ten shon je nepřehlédnutelný.

Zatímco jedni vláčejí obří tašky plné dárků, jiní se vlečou s neméně objemnými zavazadly plnými potravin a nápojů. A přitom stačí tak málo – využít na maximum možnosti, které dnešní doba nabízí. To, co nás nejméně těší můžeme často přenechat specialistům. Ať už na úklid, balení dárků, nákupy potravin či dokonce sladkého pečiva. Zvolit si můžeme i to, zda toužíme postávat u kádí s kapry a nebo raději tento čas a energii věnujeme jiné aktivitě a kapra si objednáme až domů pěkně naporcovaného.

obrázek z archivu ireceptar.cz živý vánoční stromek v květináči Zdroj: Shutterstock.com / De Repente

Vánoce nejsou o tom, abychom uklízením, sháněním dárků a kulinářskými aktivitami vyčerpali veškeré své síly. Proto vám přejeme, abyste u vás doma našli ten ideální recept, který vyhovuje co nejvíce zúčastněným. Někdy stačí o trochu méně uklízet, o trochu méně péct a o něco více si udělat čas na pěknou procházku. Můžete zamířit třeba jen tak do přírody, nebo využít atraktivních pozvánek (například pražská botanické zahrada v Troji nabízí na Štědrý den vstup zdarma) či se vypravit na některou z vánočních akcí. Ať už se rozhodnete strávit svátky vánoční tak či onak, přejeme vám Vánoce nejen šťastné a veselé, ale taky pohodové.

Akční letáky