Všechny tváře rozmarýnu
Zdroj: Shutterstock.com

Co udělat s rozmarýnem: Neobvyklá využití vylepší kuchyní a zlepší zdraví

Vůně a chuť téhle výrazné bylinky vás vmžiku přenesou do prosluněného středomoří. Vypěstujte si ji na kuchyňském parapetu a pak ji rovnou házejte na sporák a gril. V lehkých letních pokrmech to rozmarýnu sluší nejvíc.

Rozmarýn si zamilujete nejen pro jeho výraznou chuť, pro zdravotní benefity (působí proti nadýmání, zlepšuje trávení, má dezinfekční účinky, působí proti alergiím, ovlivňuje dýchací potíže), ale i pro jeho variabilní kuchyňské využití. Snítky svažte k sobě a použijte je coby mašlovačku. Nebo je namočte do vody a použijte místo špejlí na špízy. Ochuťte jimi hrubozrnnou sůl (k použití v kuchyni, ve vaně i jako fajn dárek), naložte je do oleje i octa.

A nesmíme zapomenout ani na čaj ze sušeného rozmarýnu nebo na rozmarýnovou limonádu z toho čerstvého… Pokud chcete rozmarýn ještě s něčím zkombinovat, tak jsou skvělé meruňky, maliny a okurka. Jeho skvělým parťákem je česnek, v kombinaci s dalšími bylinkami (tymián, šalvěj…) ho najdete v balíčku s názvem provensálské bylinky.

Rozmarýn pro krásné a zdravé vlasy Tahle velmi aromatická bylinka vyzní nejlépe v jednoduchých úpravách  Zdroj: Rido / Shutterstock.com

Tahle velmi aromatická bylinka vyzní nejlépe v jednoduchých úpravách 

Přidejte rozmarýn k bramborám (se lžičkou sádla pečte na 180 stupňů dozlatova) nebo k zelenině (lepší je v tomhle případě olivový olej). Dodá chuť dušeným masům stejně jako těm pečeným a grilovaným. Pokud jste velcí milovníci téhle výrazné bylinky, pak si zamilujete plátky krůtího masa s krustou ze strouhanky, parmazánu a rozmarýnu, případně rozmixovaných vlašských ořechů a rozmarýnu (to ladí i k vepřovému).

Jestli fandíte zelenině, zkuste příště rozmarýnem ochutit obyčejné lečo stejně jako polévku z rajčat nebo pokrm z lilků. Skvěle ladí i s olivami.

Zázvorový čaj s rozmarýnem Nesmíme zapomenout na čaj ze sušeného rozmarýnu Zdroj: mama_mia / Shutterstock.com

Dorada s rozmarýnem

Dvě snítky rozmarýnu zasuňte do dutiny břišní celé dorady (použít ale klidně můžete i jinou rybu – pstruha nebo třeba pražmu), přidejte plátek citronu, dva stroužky česneku. Zevnitř i zvenčí osolte, uvnitř i lehce opepřete. Upečte v troubě nebo grilujte.

Zdroj: Časopis Kondice

Akční letáky