Pokud chcete využít plody rybízu k přípravě nějakého chutného pokrmu, dostanete se do situace, kdy je ho nutné zbavit zelených stopek. V každém případě ho vždy sbírejte se stopkami, protože mnohem déle vydrží a nebude z něho odtékat předčasně jeho chutná šťáva. Odstraňování stopek však nepatří mezi příjemné činnosti a často je poměrně zdlouhavé. Proto pro vás máme pár bezva vychytávek, s nimiž pro vás bude tato činnost naprostá hračka.

Jak připravit rychlý rybízový koláč s drobenkou? Podívejte se na následující video:

Zdroj: Youtube

Rybíz je zdravý

Rybízů existuje více než 50 různých odrůd. Na první pohled se od sebe odlišují především svou barvou. Kromě mnoha odstínů červené si můžete užívat také odrůdy bílé či černé. Rybízové kuličky obsahují pro naše zdraví velké množství prospěšných látek a byla by škoda je nevyužít k přípravě mnoha oblíbených pokrmů. Malé kulaté bobulky rybízu mají sladkokyselou chuť a jsou plné šťávy.

Co stopky?

Odstranění stopek je časově náročné, protože je nutné odtrhnout každou kuličku zvlášť. Ovšem máme pro vás zlepšováky, které vám tuto činnost podstatně zkrátí a budete ji mít hotovou během krátké chvilky.

Síto a studená voda

Postavte si do kuchyňského dřezu větší síto a vložte do něho jednu velkou hrst natrhaného rybízu. Pusťte na něj studenou vodu a druhou rukou lehce rybíz „prohrnujte“ tak, abyste jednotlivé kuličky rybízu nepoškodili.

Stopky se během chvilky od kuliček samovolně oddělí a zpravidla se na hladině shromáždí do jednoho místa. Pak je stačí jednoduše odstranit, rybíz nechat okapat a oschnout a stejně tak zpracovat zbylou část natrhaného rybízu. Tímto jednoduchým způsobem si ušetříte spousty času.

Pomůže i obyčejná vidlička

Stáhněte pomocí vidličky z celé stopky všechny plody najednou. Stačí, když vložíte mezi napichovací část hlavní stopku a nad miskou s ní prudce zatáhnete. Jednotlivé kuličky rybízu vám spadnou přímo do nádoby a stopku můžete zlikvidovat.

Cedník na sucho

Podobným způsobem můžete využít cedník s otvory, kterými lze prostrčit stopku s rybízem uvnitř sítka. Zespodu pak jen stopku zatáhnete a v cedníku zůstanou čisté plody.

Stopky nemusíte odstraňovat vždy

Pokud budete plody rybízu odšťavňovat například na marmeládu, můžete si práci s očesáváním naprosto ušetřit. Pokud totiž využijete lis, ať už mechanický nebo elektrický, stopky a tuhé části plodu se během tohoto procesu jednoduše oddělí. Stejně tak můžete rybíz krátce povařit i se stopkami a pak jej protlačit přes tuhý cedník.

Související články

Zdroje: www.toprecepty.cz, www.veselebydleni.cz