Jahodovo-rybízová buchta
Zdroj: Dark Moon Pictures/Shutterstock.com

Nejlepší jahodovo-rybízová buchta. Vynikající zapomenutý recept našich babiček

Na zahradě dozrávají sladké jahody a trošku kyselé rybízy, které se skvěle hodí na pečení. Vyrobte si lahodnou jahodovo-rybízovou buchtu podle tradičního receptu. Zaručujeme, že si pochutná celá rodina.

Zdroje: www.czechspecials.czwww.slepicarna-blog.cz

Ovocné buchty patří k létu. Kdo by nemiloval kombinaci sladkého cukru, hořké kávy a pohledu do zeleně. Recept je bleskový a zabere vám minimum času.

Rybíz a jahody – zajímavosti

Než se vám buchta upeče, můžete si přečíst pár zajímavostí o oblíbeném ovoci. Rybíz se pěstuje od 15. století. Červený se k nám dostal z Francie a Anglie. Černý naopak pochází ze severní Asie. I když bobulky rybízu připomínají rybí jikry, jeho název s rybami nemá nic společného. Pochází z arabského názvu pro druh reveně, z něhož Arabové připravovali sirup. Toto slovo pak zkomolili Španělé a vznikl tak rybíz. Jahody jsou oproti rybízu mladou plodinou. Na území Čech se začaly pěstovat až v 19. století. Díky své skvělé chuti se však velice rychle rozšířily a získaly si srdce nejednoho zahrádkáře a konzumenta. Ti možná nevědí, že nejí plody ani bobule, ale zbytnělé květní lůžko. Vlastní plody jsou malá zelená zrníčka na červené slupce.

Červený rybíz má desítky odrůd, můžete si vybírat Červený rybíz má desítky odrůd, můžete si vybírat Zdroj: Kristina Prostofoto / Shutterstock

Jahodovo-rybízová buchta

Tento recept možná znala i vaše babička. Kombinace sladkých jahod a kyselého rybízu je jednoduše dokonalá.

Budete potřebovat:

150 ml plnotučného mléka, 22 g čerstvého droždí (1/2 kostky), 1 lžíci třtinového cukru, 2 vejce, 1 lžičku mořské soli, citronovou kůru, 100 g rozpuštěného másla (ne horkého) + na vymazání formy, 300 g hladké mouky, asi 400 g ovoce (rybíz a jahody)

Na drobenku si připravte:

80 g másla, 80 g třtinového cukru a 80 g polohrubé mouky

Jahodovo-rybízová buchta – postup

Nejprve si připravte kvásek. Do vlažného mléka rozdrobte droždí, vmíchejte cukr a nechte bobtnat 5 minut. V míse utřete vejce s cukrem, solí a citronovou kůrou. Vmíchejte rozpuštěné máslo, mouku a kvásek. Vypracujte hladké nelepivé těsto. To nechte odpočinout cca 45 minut. V průběhu kynutí ho dvakrát propracujte. Pekáč vymažte máslem, zasypte moukou a nalijte nakynuté těsto. Na něj nasypte rybíz a jahody. Nyní si připravte drobenku. Všechny ingredience vložte do misky a prsty „udrolte“ malé hroudičky. Ty nasypte na ovoce. Buchtu pečte při 170 °C asi 35 minut dozlatova.

kvásek buchta Buchta je kynutá. Zdroj: Grazziela/Shutterstock.com

Jak buchtu podávat

Sladkou tečku si můžete dát k odpolední kávě nebo čaji. Tradičně se však tato buchta servírovala s hrnkem vlažného mléka. Dětem můžete udělat kakao a vychladit ho v ledničce.

Akční letáky