Zdroje: anitalianinmykitchen.com, www.kucharkaprodceru.cz

Uvařte Alfredo jako šéfkuchař

Podívejte se pod ruce španělského milovníka dobrého jídla a šéfkuchaře. Gorka Borredo vám ukáže, jak připravit kuřecí těstoviny Alfredo.

Zdroj: Youtube

Pokud kouknete pod pokličku Italům nebo zkušeným šéfkuchařům, často zjistíte, že místo množství ingrediencí spoléhají jen na několik kvalitních surovin. V případě jakýchkoli těstovin je příhodné použít těstoviny z tvrdé mouky. Na omáčku Alfredo se používají tradičně fettuccine, linguine nebo tagliatelle.

Italská rychlá omáčka Alfredo

Ve videoreceptu šéfkuchař představuje verzi s kuřecím masem, nicméně původní recept si vystačí jen s parmezánem, máslem, solí a pepřem. V různých obměnách se můžete setkat nejen s česnekem a kuřecím, ale také mlékem, smetanou nebo brokolicí. Ty všechny však Italové nepotřebují a spoléhají jen na kvalitní suroviny a jednoduchost receptu.

Jedním z největších rozdílů v naší a tamní přípravě typicky italských pokrmů jsou sýry. Není sýr, jako sýr. Do italských jídel se často hodí parmezán. Ten může být vyrobený kdekoli ve světě a jistě může být také kvalitní a chutný. Nicméně autentickým parmským produktem je sýr označený jako Reggiano čili Parmigiano Reggiano stejně jako levnější verze Parmigiano Grana Padano.

Jak připravují Alfredo Italové?

Italské Alfredo bez jakýchkoli vylepšení připravíte za 15 minut. Budete potřebovat jen balíček těstovin, které uvaříte v osolené vodě. Těstoviny scedíte, ale vodu z vaření těstovin si nechejte stranou. Budete ji totiž potřebovat na přípravu.

Dále si nachystejte ½ hrnku másla, 1 hrnek nastrouhaného nebo nasekaného parmezánu, sůl a pepř.

V hluboké pánvi nebo woku rozpusťte skoro všechno máslo, nechejte si jen malý kousek bokem. Do másla přidejte ¼ hrnku parmezánu a zhruba půl naběračky vody z těstovin. Dobře vše promíchejte a zvolna zahřívejte až se vše spojí. Přidejte scezené těstoviny, zbytek másla i parmazánu, společně s půl naběračkou vody z těstovin. Na mírném plamenu je jen zlehka promíchejte a je hotovo. Podávejte se špetkou čerstvě drceného pepře.

Související články