Jsou dny, kdy se člověku nechce, anebo nemá čas, věnovat se zdlouhavé přípravě večeře. Po celodenní únavě stát ještě večer u plotny je někdy prostě děsivé! Šikovným řešením je rychlý pokrm, který nejen zasytí, ale zároveň si na něm všichni pochutnají. A jedním z nich jsou zapékané bagety.

Na přípravu receptu se můžete podívat na kanálu Rezept hub:

Zdroj: Youtube

Recept na bleskovou plněnou bagetu

Nejprve bagetu opatrně podélně nařízněte a nejlépe prsty vydlabejte veškerou střídu, tedy měkkou část. Do mísy si vyklepněte tři celá čerstvá vejce a lehce osolte špetkou soli a dochuťte i trochou čerstvě namletého pepře dle vaší chuti. Následně si pokrájejte ½ čerstvé masité papriky na drobné kousky a přidejte je k vajíčkům. Podobným způsobem nakrájejte a do vaječné směsi dodejte i čerstvé rajče, 3 až 5 žampionů, případně sezónních hub, nať jarní cibulky a veškeré ingredience řádně promíchejte.

Naplňte bagetu

Připravenou náplň nandejte pomocí lžíce či naběračky do vydlabané bagety a zasypte nastrouhaným sýrem. Zde můžete využít vaše momentální domácí zásoby a použít sýr, který máte zrovna doma. Vhodný je nejen eidam, ale vynikající je i parmazán či mozzarella. A zajímavou příchuť dělá i hermelín nebo sýry s plísní. Mnozí gurmáni českých lahůdek ocení jistě i přítomnost syrečků.

Fáze zapékání

Naplněnou bagetu vložte na pekáči předem vyloženým pečicím papírem do trouby a pečte po dobu 15 až 20 minut na 180 stupňů Celsia.

Nejen samostatný pokrm, ale i příloha

Zapečenou bagetu plnou chutí nechte lehce vychladnout, pokrájejte na jednotlivé porce a můžete servírovat na talíř. Nejenže se jedná o rychlovku, která slouží jako hlavní jídlo, ale lze ji využít i jako zajímavou přílohu k mnoha druhům masa i zeleniny a je tak dokonalým doplňkem všech večírků.

Nebraňte se i dalším variantám

Zapečené bagety jsou perfektní možností, jak můžete šikovně zpracovat nedojedené potraviny, které je nutné spotřebovat. Nebojte se tudíž při přípravě experimentovat. Můžete využít i uzeniny jako je šunka či slanina, nebo orestované mleté maso a pestré druhy zeleniny. Vaší fantazii se meze opravdu nekladou.

Související články

Zdroje: prozeny.cz, svetkreativity.cz, fresh.iprima.cz