Pokud máte omezený rodinný rozpočet a potýkáte se s nedostatkem času, nezbývá než vařit efektivně a z toho, co domácí zásoby nabízejí. Není proto od věci mít pár rychlých a levných receptů v záloze. Máme pro vás hned tři tipy, které připravíte opravdu během chvilky. Stačí jen zapojit fantazii a kouknout se, co zrovna máte doma k dispozici.

Chcete vědět, jak si připravit tzv. studentský špíz? Podívejte se na následující video:

Zdroj: Youtube

Co se vyplatí mít vždy v kuchyni

Pokud se u vás doma pravidelně vaří, jistě se najde nejen ve spíži, ale i v lednici pár ingrediencí, které máte vždy v zásobě. A jestli ne, možná byste to měli napravit. Mnohdy z nich narychlo vykouzlíte nečekanou dobrotu, která vám vytrhne „trn z paty“, když náhodou nestihnete nakoupit. Které to jsou a velice snadno z nich připravíte chutné a syté jídlo pro celou rodinu? Pro většinu pokrmů se jistě bude vždy hodit cibule a česnek, stejně tak koření, případně čerstvé bylinky. Tyto ingredience dodají pokrmu chuť a vůni.

1. Pečená zelenina

Kořenovou zeleninu má doma většinou každý a nemusíte ji používat jen k přípravě polévek či omáček. Velice chutná je totiž sama o sobě a její příprava nemusí být vůbec složitá. Můžete ji doplnit i jinou zeleninou, kterou máte momentálně k dispozici. Využít lze dokonce i zeleninu mraženou.

Stačí každý kus očistit, pokrájet dochutit solí, pepřem, případně bylinkami, zakapat olivovým olejem a dát na plechu péct do trouby. Pokud máte náhodou doma i vajíčka a kousek sýra, máte hned zajímavý doplněk. Stejně tak můžete pečenou zeleninu podávat s kouskem pečiva nebo ji zabalit do tortilly.

2. Těstoviny jsou rychlovka

Sáček těstovin se zpravidla najde v každé domácnosti a můžete je připravit také naprosto jednoduchým způsobem. Mnohdy jsou základní recepty chutnější a k těstovinám stačí přidat opravdu jen minimum dalších ingrediencí, které jim dají ten správný říz.

Proto vyrobte základ například jen z olivového oleje a opraženého česneku, můžete využít také jen pesto, anebo několik čerstvých rajčat či paprik. Možná, že doma objevíte i plechovku s tuňákem, anebo zbytek nedojedeného sýra. A pokud nemáte čerstvé bylinky, sáhněte po sušené bazalce nebo oreganu. Ostatně, děti ze všeho nejvíc, milují na těstovinách klasický kečup. A pokud má někdo chuť na sladkou variantu, lze využít i med a skořici, nebo cukr s mákem.

3. Salát „co dům dal“

Stejně tak můžete shromáždit veškerou zeleninu, a to nejen čerstvou, ale i nakládanou a umíchat z ní salát, do něhož lze přidat nejen vařené brambory, ale i rýži. K dochucení lze pak využít jakýkoliv dressing, bílý jogurt bylinkami s pár kapkami citronové šťávy, anebo samotný olivový olej. Přidat můžete i opečené kousky masa, uzenin, sýry a vajíčka.

Co se sazeničkami jahodníků, až zapustí kořeny, a proč je právě na podzim dobré jahodníky namnožit? To všechno se dozvíte v podcastu přímo ZDE:

Související články

Zdroje: www.lifehacker.com, www.apetitonline.cz, www.magazin.recepty.cz