Zdroje: www.toprecepty.cz, www.recepty.cz

Třešňové taštičky z listového těsta

Třešňové taštičky jsou ohromně chutné. Náplň je plná dobrot a listové těsto je lehoučké a křehké. No prostě jedna báseň! Na přípravu nebudete potřebovat velké množství ingrediencí, protože lístkové těsto si můžete koupit již hotové chlazené. Jen náplň z třešní je třeba připravit předem.

Na přípravu taštiček se můžete pod ruce podívat zkušené kuchařce, která ve svém videopříspěvku představuje taštičky s jinou náplní. V jejím případě jde o jablka se skořicí, ale nebojte se, o třešňové náplni si povíme za chvilku. Toto jsou jablečno skořicové taštičky v podání „Skotské královny“.

Zdroj: Youtube

Třešňová náplň do taštiček

Jak na nádivku z třešní? Budete potřebovat půl kila očištěných a vypeckovaných třešní, které ještě v míse smáčíte dvěma lžičkami citronové šťávy, lžičkou vanilkového extraktu a dvěma lžicemi rumu nebo třešňové pálenky.

V kastrůlku svařte 50 g cukru na karamel, do něj přidejte třešně a míchejte, dokud se karamel s třešněmi nespojí. Přidejte lžíci solamylu nebo jiné škrobové moučky rozmíchané ve dvou lžicích vody. Tím vznikne hustá hmota, kterou už není třeba dál vařit. Rendlík odstavte ze sporáku a přichystejte si těsto.

Práce s listovým těstem a pečení

Listové těsto můžete připravit stejným způsobem jako ve videopříspěvku, nebo si práci zjednodušte prací jen se dvěma stejně velkými vyválenými pláty těsta. Na první plát si nožem jen jemně naznačte velikost budoucích taštiček a do jejich středu dejte vždy náplň.

Když máte naplň uprostřed všech naznačených taštiček, vezměte druhý plát těsta, přeneste si jej pomocí válečku a položte na první. Podle hrudek náplně poznáte středy taštiček. Nyní můžete jedním tahem nože nebo rádýlka proříznout obě vrstvy těsta naráz a vidličkou stlačit kraje taštiček.

Aby mohla během pečení unikat pára, prořízněte jemně každou taštičku nad místem, kde je náplň nebo ji propíchněte několikrát vidličkou.

Taštičky mohou mít jakýkoli tvar. Nejčastěji jsou to čtverce nebo obdélníky. Pokud budete pracovat jen s jedním rozváleným listem těsta, dobře se pracuje také s velkými čtverci, které přehnete do trojúhelníků.

Taštičky pečte v troubě vyhřáté na 180 °C zhruba 25 minut. Podávejte ještě vlahé posypané moučkovým cukrem.

Související články