Zdroje: YouTube.com, apetitonline.cz

Pokud máte rádi sladké, ale přitom úplně neholdujete přeslazeným a sytým moučníkům, zkuste si připravit jablečný nepečený dort. Je lehoučký, má božskou chuť a naprosto jednoduchý postup. Dobře ho znaly už naše babičky a prababičky, které jej často připravovaly k nedělní kávě. Vychladlý nepečený dort totiž právě v kombinaci s šálkem horké kávy nebo čaje vytvoří dokonalou kombinaci.

Nepečený jablečný dort

Nepečené dorty jsou stále populárnější, neboť jsou naprosto snadné na přípravu a přitom jsou chutné a díky obsaženému ovoci krásně šťavnaté. I když je pravdou, že v současné době jsou z nepečených dezertů nejoblíbenější hlavně tiramisu či různé cheesecaky, rozhodně se vyplatí oprášit starý recept na jablečný dort.

Podrobný postup najdete ve videu:

Zdroj: Youtube

Začněte tím, že si oloupete 1 kilogram jablek. Ty následně nakrájejte na menší kostky, dejte je do většího hrnce, přidejte 2 lžíce citronové šťávy a 3 hřebíčky. Všechno zalijte 200 mililitry vody, přiveďte k varu a pod pokličkou jablka vařte 5 minut. Po 5 minutách vyndejte hřebíčky, přisypte 8 lžic krupicového cukru a znovu jablka povařte, aby změkla. Pak je rozmačkejte šťouchadlem na brambory.

Jablečný pudink

V další části si připravte jablečný pudink, který bude pojivem celého dortu. Ve 400 mililitrech vody rozmíchejte 2 balení vanilkového pudinkového prášku a vlijete směs do rozmačkaných jablek. Povařte do zhoustnutí.

Piškoty místo těsta

Následně si nachystejte dortovou formu. Vyložte ji pečicím papírem, aby šel dort po dokončení dobře vyndat, a dno vystelte klasickými kulatými piškoty. Na piškoty natřete 1/3 připraveného jablečného pudinku a celý postup zopakujte ještě dvakrát. Dort pak nechte zcela vychladnout a uložte jej na 1 hodinu do chladničky.

Nakonec si vyšlehejte 400 mililitrů smetany ke šlehání a vzniklou šlehačku rozetřete na dort. Poprašte jej ještě mletou skořicí a je hotovo!

Nepečený dort do skleničky

Nepečený jablečný dort nemusíte připravovat jen v dortové formě, můžete jej totiž vyrobit i ve podobě malého dezertu do skleničky. Zmenšená verze vypadá úhledně a hodí se například na větší oslavy, na kterých se pak nebudete muset zdržovat s krájením celého dortu.