Zdroje: en.wikipedia.org, www.jumbo.com

Rychlý oběd z jednoho pekáče

Tento zapečený slaný koláč je nejen vynikající, ale také docela rychlý. Budete sice muset napřed uvařit kaši a mleté maso, ale pokud vám nějaká tato jídla zůstala od včerejška, pak je příprava francouzského hachis parmentier či anglického Shepherd's pie rychlovka.

Podívejte se na francouzskou verzi tohoto vynikajícího pokrmu, který může být obědem i večeří.

Zdroj: Youtube

Ovčákův nebo chalupářský koláč čili hašé

Jde o starý recept, který byl několikrát zmíněn také v britské literatuře a je jisté, že Angličané si na takzvané ovčákově nebo chalupníkově koláči pochutnávali již v 18. století. V téže době se objevuje Hachis Parmentier pojmenovaný po Antoine-Augustinu Parmentierovi, který používá skopové maso, které bylo nakrájené na velmi drobné kousky.

Skopové používají i Angličané v případě, že jde o shepherd´s-ovčákův koláč a podobný chalupníkův-cottage bývá z mletého hovězího. Masa se připravují na cibuli a s omáčkou z výpeku, čepici vždy tvoří bramborová kaše. V anglické verzi je také často zelenina. Může jít jen o hrášek nebo také hrášek s mrkví.

Všimněte si, že z francouzského „Hachis“ vzniklo patrně anglické „hash“ i české hašé, které už dnes najdete jen ve starších kuchařkách.

Jak servírovat zapečený koláč?

Zapečená jídla jsou sice často velmi chutná, horší je to však s jejich prezentací. V případě tohoto slaného koláče můžete zvolit dekorativnější variantu, kdy bramborovou kaši nastříkáte zdobítkem na dorty. Čepice kaše krásně během zapečení zezlátnou a jídlo bude na talíři vypadat o poznání lépe.

Pokud ale nechcete riskovat rozpadající se koláč na talíři, upečte individuální porce každému strávníkovi zvlášť v malých zapékacích miskách.

Související články