Červená řepa je u nás považovaná spíše za zimní záležitost. Přináší vitaminy, když venku pořádně fučí a čerstvé zeleniny je nedostatek. Řekové ale berou tuhle kořenovou zeleninu za svou po celý rok. Aby ne, vždyť je základem jejich salátu Patzarosalata! Náklonnost k červené řepě je u Řeků asi dána historií. Staří Řekové a Římané využívali tuhle bulvu jako přírodní lék na bolesti zubů, hlavy, kožní problémy nebo horečku.

Na videu najdete recept na salát Patzarosalata:

Zdroj: Youtube

Oběť pro bohy

Červenou řepu si podle legendy oblíbila i bohyně Afrodita, která využívala její zelené listy ke zkrášlujícím účinkům. Listy řepy se stávaly dokonce i obětním artefaktem pro bohy. Nejčastěji byly darovány bohu Apollónovi, kterého si místní velice cenili. Apollón byl totiž prostředníkem v komunikaci mezi člověkem a bohy. A mít ho na své straně se vždycky vyplatilo.

Zdroj vitaminů

Zatímco kdysi byly řepné listy drahým artiklem, dnes celou řepu (i s kýženým kořenem) pořídíte za pár korun. Proto neváhejte a připravte si „jídlo pro (řecké) bohy“, které vám dodá spoustu vitaminu C, B a minerálů (zejména draslíku, vápníku a hořčíku). Ne nadarmo se říká, že je člověk zdravý jako řípa… Červená řepa je totiž neuvěřitelný posilovač imunity! A tak neváhejte a pusťte se do přípravy Patzarosalata. Výhodou je, že tuhle specialitku si můžete vychutnat hned ve dvou provedeních – jako klasický salát nebo coby pomazánku. Přinášíme vám obě verze!

Salátová verze

Neoloupanou řepu uvařte doměkka. Po vychladnutí ji zbavte slupky a nakrájejte na kostičky. Zeleninu smíchejte s ½ lžící ořechů (můžete využít piniové ořechy či pistácie), 2 stroužky nadrceného česneku a 1 hrstí hladkolisté petrželky. Směs ochuťte špetkou soli, citronovou šťávou a olivovým olejem. Nakonec do salátu zamíchejte 2 polévkové lžíce bílého řeckého jogurtu. Patzarosalatu nechte vychladit v lednici a používejte jako lehkou večeři.

Pomazánková verze

Uvařenou řepu nakrájejte na kusy a krátce rozmixujte společně s plátkem bílého toustového chleba, 2 stroužky česneku, ½ lžící ořechů, hrstkou petržele, trochou octa a olivového oleje. Výslednou směs osolte a smíchejte s 1 lžící bílého řeckého jogurtu. Pomazánku pak nechte chvilku odpočinout v lednici. Pomazánka je dobrou svačinkou nebo pohoštěním pro návštěvy.

Související články

Zdroje: www.directoalpaladar.com, www.pazitka.cz