obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Sbalte si svých pět švestek - do baťohu i do kabelky. Prospějí vám

Ovoce dodá rychlou energii, vitamíny i minerály, a přitom nezatíží. Sušené je ideální i na výlety, a hvězdnou jsou v tomto ohledu švestky. Pomáhají při zácpě i oteklých nohou, posilují kosti…

Ovocný cukr povzbudí, vláknina zasytí. Proto jsou švestky ideální svačinkou, a sušené si můžeme vzít kdykoli a kamkoli. Chutnají sladce, ale na rozdíl od mnoha jiných sladkostí jsou pro tělo dobrodiním.

Švestky patří mezi nejzdravější ovoce Švestky patří mezi nejzdravější ovoce Zdroj: Shutterstock.com / FussSergei

Jak nám pomáhají?

  • Švestky obsahují vitamíny B a C, betakaroten a další vitamíny, nezbytné pro vitalitu a odolnost.
  • Hojnost železa předchází chudokrevnosti.
  • Díky množství vápníku a fosforu, minerálů cenných pro zdravé kosti, zuby i vlasy, slouží švestky i jako prevence osteoporózy.

 

Zácpa je nejen nepříjemná, ale je i příčinou řady navazujících zdravotních problémů. Především na chronická a dlouhodobá tělu silně škodí. Přirozeným prostředkem proti zácpě jsou švestky – pomáhají čerstvé i sušené. Při pojídání bychom je měli pečlivě rozkousat, aby účinkovaly co nejlépe.

Sušené švetsky si snadno sbalíte i na cesty Sušené švetsky si snadno sbalíte i na cesty Zdroj: Shutterstock.com / Creative Family

 Švestky proti oteklým nohám

Švestky obsahují rovněž příznivý poměr sodíku k draslíku. Proto jich naše prababičky, když měly oteklé nohy, snědly třeba kilo na posezení a brzo jim bylo lépe. Švestky skutečně odvodňují a pročišťují organismus. Pomáhají i při chorobách krevního oběhu, ledvin, jater, revmatismu.

Akční letáky