Zdroje: www.yummly.com, www.healthyseasonalrecipes.com

Nevyhazujte přezrálé banány

Sladké bochánky a chlebíčky tohoto typu se k nám dostaly ze zahraničí. Tam jsou populární především v rodinách s malými dětmi. Ptáte se proč? Základní surovinou jsou totiž přezrálé banány. Právě díky nim je toto pečivo vlahé a sladké. Navíc banány jsou právě takovým ovocem, kterého je buď moc, nebo málo. Zatímco jeden týden trs banánů zmizí téměř okamžitě, po dalším nákupu banány smutně v míse černají a nikdo se jich ani netkne. Znáte to? Pak se bude tento recept hodit i vám.

Sladké bochánky s banány

Naučte se zpracovávat banány, i když i další ovoce lze rozhodně upotřebit. Podobně můžete naložit s jablky či hruškami, s jakýmkoli ovocem, co už nevypadá dost šťavnatě, ale na vyhození není. I scvrklé jablíčko z loňska do takových bochánků dobře poslouží.

Jak bochánky připravit, vám napoví toto krátké video z kanálu Helly’s Simple Recipe.

Zdroj: Youtube

Sladké bochánky stokrát jinak

I když se může zdát, že je to recept jednotvárný, není to tak docela pravda. Považujte tento způsob přípravy za základ, který můžete nápaditě rozvíjet. S banánovým těstem se dá totiž kouzlit a snese víc než jen rozinky. Do těsta můžete přidat také všechno, co byste rádi v biskupském chlebíčku. Hodí se kandované ovoce, rozinky či sultánky, ale také nasekaná čokoláda na vaření nebo různé ořechy či případně semínka.

Mouku lze částečně nahradit třeba strouhaným kokosem nebo sekanými datlemi. Pečivo je pak významně hutnější - proto kontrolujte dostatečné propečení. Nicméně chutí vás toto pečivo doslova nadchne a stane se oblíbenou svačinou, snídaní i narozeninovým občerstvením.

Ze stejného základního těsta se můžete pustit do chutných šneků se skořicovým cukrem. Z těsta vyválejte půl centimetru silný obdélníkový plát, pomažte troškou rozpuštěného másla, posypejte hojně cukrem se skořicí a srolujte do dlouhé rolády. Pak roládu nakrájejte na centimetr silné plátky, uložte je vedle sebe na plech a upečte. Nezapomeňte potřít vajíčkem, aby se pečivo krásně lesklo a zezlátlo.

Související články