Karel Čapek je jedním z nejváženějších českých autorů. Jak už jeho knihy, tak jeho hry, jsou naprosto fenomenální a velice předčily svou dobu. Karel Čapek byl vskutku nadčasový autor.

Válka s mloky, R.U.R nebo noetická trilogie Hordubal, Povětroň a Obyčejný život jsou zkrátka velkolepá díla. Menší děti pak milují Čapkovu Dášenku neboli život štěněte. Takové psaní je dřina a člověku u něj velice často vyhládne. A Karlu Čapkovi na prázdný spisovatelský žaludek dělaly nejlépe tyto smažené palačinky.

Video recept na palačinky najdete na Youtube kanále Vaříme s Kubíčkem:

Zdroj: Youtube

Smažené palačinky

Pokud Karel Čapek něco miloval, byly to smažené palačinky se špenátem. Jejich příprava je velice jednoduchá. Jako první budete potřebovat 1 balíček mraženého špenátu. Uvařte jej, a poté jej nechte vychladnout.

Mezitím si udělejte klasické těsto na palačinky tak, jak jste zvyklí. Nechte těsto chvíli odstát, díky tomu bude chutnat lépe a bude se také lépe smažit. Nyní udělejte palačinky na pánvi tak, jak jste zvyklí.

Hotové palačinky následně naplňte špenátem. Zaviňte a rozkrojte na 2 menší roličky. Palačinky nyní budou vypadat jako špenátové mini rolády.

Ty budete nyní balit klasicky v trojobalu jako řízky, takže si připravte polohrubou mouku, rozkřápnuté vejce a strouhanku. Předehřejte si pánev a palačinky smažte na oleji. Nemusíte se vůbec bát, že by špenát vytékal. Kupodivu opravdu dobře drží v palačinkové roládě.

Můžete servírovat

Tak a máte hotovo. Naprosto výtečné smažené slané palačinky. Můžete je podávat například s volským okem. A pokud jste milovníci masa, můžete si na malé kostičky nebo plátky nakrájet šunku, či slaninu, a tu pak přidat, když plníte palačinky špenátem.

Kulinářský svět ve vaší kuchyni nezná žádné meze, a i když Karel Čapek si vychutnával smažené palačinky pouze se špenátem, není důvod, proč byste jeho milovaný recept nemohli trochu poupravit k obrazu svému.

Související články

Zdroje: www.apetitonline.cz, www.vareni.cz