Jsou oblíbenou klasikou i v typických českých restauracích, ale mnohdy jejich chuť těm domácím nesahá ani po kotníky. Když si navíc dáte záležet při výrobě špekáčků i piva, o nezaměnitelnou lahůdku je rázem postaráno. Uzeninám s nízkým podílem masa odzvonilo, spokojte se jen s tou nejvyšší kvalitou, na chuti to určitě poznáte.

Pečené v troubě

Špekáčky nepatří jen nad plápolající ohýnek k táboráku. Velkou parádu udělají i pečené v troubě v silné omáčce z černého piva a rajčat. Osvědčených receptů samozřejmě existuje spousta, ovšem tento si rozhodně zamilujete. Chuť určuje správná kombinace vstupních surovin.

Ve videu se podívejte, které to jsou:

Zdroj: Youtube

Pokrm je tak dobrý, že se vám hned na začátku vyplatí jej dělat z více dávek. Je totiž dost možné, že první dvě porce sníte jen vy sami.

Kvalitní špekáčky jsou základ

Hlavním tahounem receptu jsou špekáčky a uzené maso. Jestli máte osvědčeného řezníka, rozhodně u něj nakupte suroviny i na tento pokrm. Čím kvalitnější uzeniny budete mít, tím lepší bude i výsledný pokrm. Připravte si tedy nejméně 4 špekáčky a podélně je rozřízněte. Horní stranu, tu se střívkem, nařízněte takzvaně na ježka. Připravte si krásnou uzenou slaninu a nakrájejte ji na menší špalíčky. Červenou cibuli zase na kolečka a pět rajčat zase na kostičky.

Černé pivo dodá chuť

Na dno pekáčku začněte vrstvit cibuli a rajčata. Zasypejte slaninou a červenou paprikou na kostičky nakrájenou. Prolisujte 2 stroužky česneku. Na vrch naskládejte buřty. V misce vedle smíchejte trochu kečupu, vyhněte se tomu nejlevnějšímu. Použijte kvalitnější, který byl vyroben s co nejvyšším podílem rajčat, nebo použijte trochu rajčatové passaty (pyré). Ke kečupu přidejte trochu chilli omáčky, sladké papriky, kmín, sůl a pepř. Promíchejte a zalijte dobrým černým pivem, to dodá pokrmu lahodnou lehce karamelovou chuť.

Pivní zálivku promíchejte a zalijte jí obsah pekáčku. Nakonec dejte lahůdku do trouby předehřáté na 200 stupňů Celsia na půl hodiny. Na posledních pár minut můžete zapnout grill, aby špekáčky získaly skutečně křupavou kůrčičku.

Související články

Zdroje: www.youtube.com, fresh.iprima.cz