Slavnostní prostírání s tématem času na Silvestra.
Zdroj: Alena Hrbková

Jak připravit úžasné stolování pro silvestrovský oběd nebo večeři?

Motivy hodin na Silvestra připomínají, že všichni budou o půlnoci sledovat jejich ručičky, a zlatá barva vždycky podtrhne výjimečnost. Tak svým blízkým letos u stolu připravte mimořádnou dekoraci.

Vyrobte pro každého papírové prostírání i podložku pod sklenici s hodinovým motivem. Zlatem navíc dekorujte celý stůl (my jsme použili talíř, sklenice se zlatým okrajem, ozdoby, pozlacené větvičky a pralinky ve zlatém obalu). Jídlo můžete zahájit malým památečním dárečkem pro každého hosta, třeba zvonečkem s nápisem 2022 zabaleným do vyztužené roličky. Předlohy pro vytištění hodin získáte zdarma na eshop.kreativ.cz, nebo si je prostě namalujte.

Prostírání Prostírání Zdroj: Ireceptář.cz

Potřebujete:

  • zlatý balící papír
  • zlatou tenkou stuhu
  • obrázky hodin na papíru
  • ozdobnou zlatou stuhu vlnovku
  • lepidlo na papír

Prostírání Prostírání Zdroj: Ireceptář.cz

Prostírání vyrobte z papíru potištěného vzorem hodin na formát A3. Na kraje nalepte ozdobnou zlatou stuhu. Jako podložku pod sklenice natiskněte na tvrdý papír hodiny a vyřízněte z něj čtverec 10krát 10 cm. Jako překvapení zabalte malý dárek do zlatého papíru, ozdobte ho páskou s hodinovým potiskem a na obou stranách zavažte na mašličku zlatou stuhou. Aby dobře držel tvar, můžete ho vyztužit roličkou od toaletního papíru. 

Další nápady pro váš domov najdete v časopisu Kreativ

Kreativ Kreativ Zdroj: Kreativ.cz

Zdroj: Časopis Kreativ

Akční letáky