Podzim nabízí nepřeberné množství dekorací, které si můžete nasbírat přímo v přírodě. Ta hraje všemi barvami a nádherně voní. Stačí se projít po venku, zamířit do lesa a dekorací najdete všude plno. Vyrobte si nádherný svícen z kusu dřeva. Poradíme vám, jak na to.

Voňavá dekorace

Dřevo je vděčný materiál, který k vám domů přinese nádhernou atmosféru. Krásně voní a dobře se s ním pracuje. Navíc je skvěle variabilní a můžete jej tak využít nejrůznějšími způsoby. Vyrobte si nádherný podzimní svícen na čajové svíčky. Potřebovat budete větší kus dřeva a šikovné ruce. Velmi podrobný návod, který vám vysvětlí celý proces výroby krok za krokem najdete ve videu na YouTube kanálu Workshop Wednesdays:

Zdroj: Youtube

Variant je více

Pokud nechcete svíce naležato, nasbírejte si tlustší kusy dřeva a udělejte svícny stojaté. V takovém případě je nutné zarovnat spodní část dřeva tak, aby mohlo stát a v horní části vyvrtejte otvor na čajovou svíčku.

Dřevo jako podklad

Nádherně vypadá kus dřeva i jen jako podklad pro svíčky. V takovém případě se vám bude skvěle pracovat s plátem dřeva, který ozdobíte mechem, šiškami a třeba i barevným listím. Mezi přírodní dekoraci pak nainstalujte svíčky dle svého výběru. Krásně budou vypadat svíčky čajové, ale i větší. Jako dekoraci můžete použít třeba i malinké okrasné dýně, ty budou vypadat v mechu naprosto skvostně.

Výběr dřeva

A jaké dřevo vybrat? Nejlepší variantou je bříza. Jedná se o měkké dřevo, pokud tedy budete volit variantu, do které budete vrtat, její měkkost určitě oceníte. Navíc je to nádherně voňavé dřevo a bělostná kůra je ozdobou sama o sobě.

Související články

Zdroje: www.dremel.com, justwood.cz