Lahůdkové droždí patří mezi nejbohatší přírodní zdroje vitamínů skupiny B a také velmi důležitých stopových prvků. Obsahuje kmen kvasinek Saccharomyces Cerevasie, které mu dodávají naprosto dokonalou specifickou chuť. Je sýrovo oříšková a skvěle se hodí do salátů, pomazánek, k dochucování polévek i zdravých smoothie drinků.

Zvýrazní chuť pokrmů

Zvýrazní chuť i vašemu rizotu nebo omáčkám. Jelikož chutná podobně jako parmezán, nebojte si s ním posypat třeba i krekry nebo ho použít do pesta. Jeho využití je prostě velmi široké a v žádném receptu vás rozhodně nezklame.

Pamatujte však, že francouzské droždí je deaktivní, není ho tedy možné používat při kynutí. Kynuté buchty a podobné recepty z něj neupečete. Spíše ho ocení vegetariáni, jejichž kuchyně bývá většinou mdlá a bez chuti.

Kromě vitamínů obsahuje toto droždí i kvalitní bílkoviny, minerální látky a volné aminokyseliny. Zvyšuje tak biologickou hodnotu jídla. Francouzské droždí navíc neobsahuje žádná aditiva či konzervanty.

Podporuje látkovou výměnu tuků

Nejen, že tento produkt dodá vašim pokrmům nezaměnitelnou chuť, ale navíc podporuje látkovou výměnu tuků, má skvělý vliv na ovládání neřízeného hladu a také působí jako prevence diabetu druhého typu. Dále transportuje cukr do jater a svalů a napomáhá vstřebávání tuků.

Jeho pravidelnou konzumací se zlepší i kvalita vašich nehtů a vlasů. I pokožka bude jasnější a pevnější. Třešničkou na dortu je snižování cholesterolu a také díky jeho chuti nebudete tolik solit. Samo o sobě vám totiž sůl nahradí.

Obsahuje i niacin, který je důležitý pro naši mysl, aby správně fungovala. Také má blahodárný vliv na zdraví kůže. Kyselina pantotenová, které je Tebi droždí plné, zase redukuje vypadávání vlasů a předčasné šedivění.

Pomocník pro těhotné ženy

Skvělým pomocníkem je i pro těhotné ženy. Obsahuje totiž kyselinu listovou, která ovlivňuje správný vývoj plodu, je důležitá pro zdravou krev a také kardiovaskulární systém. Zmiňme se i o chromu, jež je v dnešní stravě tolik výjimečný, přitom napomáhá udržet hladinu krevního cukru v krvi v přijatelné míře.

Buďme tedy díky tomuto zázraku z kuchyně našich babiček šťastní, klidní a vyrovnaní a ještě si pochutnejme. Která jiná potravina nám toto vše může nabídnout?

Zdroj: www.vitalnienergie.cz, www.celostnimedicina.cz