Droždí je malý zázrak, který hojně používaly už naše babičky
Zdroj: shutterstock/HandmadePictures

Francouzské droždí: Zapomenutý poklad babiček plný zdraví s výbornou chutí

Toužíte po lesklých vlasech, pevných nehtech a přívalu vitamínů, které vaše tělo potřebuje? Pokud ano, pak vyrazte na nákup lahůdkového droždí. Tento malý zázrak, který hojně používaly už naše babičky, vás naprosto nadchne. Nezapomínejte na osvědčenou tradici v záplavě moderních vychytávek a doplňků stravy. Ne vždy je vše nové lepší!

Lahůdkové droždí patří mezi nejbohatší přírodní zdroje vitamínů skupiny B a také velmi důležitých stopových prvků. Obsahuje kmen kvasinek Saccharomyces Cerevasie, které mu dodávají naprosto dokonalou specifickou chuť. Je sýrovo oříšková a skvěle se hodí do salátů, pomazánek, k dochucování polévek i zdravých smoothie drinků.

Zvýrazní chuť pokrmů

Zvýrazní chuť i vašemu rizotu nebo omáčkám. Jelikož chutná podobně jako parmezán, nebojte si s ním posypat třeba i krekry nebo ho použít do pesta. Jeho využití je prostě velmi široké a v žádném receptu vás rozhodně nezklame.

Pamatujte však, že francouzské droždí je deaktivní, není ho tedy možné používat při kynutí. Kynuté buchty a podobné recepty z něj neupečete. Spíše ho ocení vegetariáni, jejichž kuchyně bývá většinou mdlá a bez chuti.

Kromě vitamínů obsahuje toto droždí i kvalitní bílkoviny, minerální látky a volné aminokyseliny. Zvyšuje tak biologickou hodnotu jídla. Francouzské droždí navíc neobsahuje žádná aditiva či konzervanty.

Droždí Droždí dodá vašim pokrmům nezaměnitelnou chuť, ale navíc podporuje látkovou výměnu tuků Zdroj: Joerg Beuge / Shutterstock.com

Podporuje látkovou výměnu tuků

Nejen, že tento produkt dodá vašim pokrmům nezaměnitelnou chuť, ale navíc podporuje látkovou výměnu tuků, má skvělý vliv na ovládání neřízeného hladu a také působí jako prevence diabetu druhého typu. Dále transportuje cukr do jater a svalů a napomáhá vstřebávání tuků. 

Jeho pravidelnou konzumací se zlepší i kvalita vašich nehtů a vlasů. I pokožka bude jasnější a pevnější. Třešničkou na dortu je snižování cholesterolu a také díky jeho chuti nebudete tolik solit. Samo o sobě vám totiž sůl nahradí.

Obsahuje i niacin, který je důležitý pro naši mysl, aby správně fungovala. Také má blahodárný vliv na zdraví kůže. Kyselina pantotenová, které je Tebi droždí plné, zase redukuje vypadávání vlasů a předčasné šedivění.

Droždí s cukrem rozmíchané na kašičku využijete i proti mravencům na zahradě. Droždí je skvělým pomocníkem pro těhotné ženy Zdroj: iva / Shutterstock.com

Pomocník pro těhotné ženy

Skvělým pomocníkem je i pro těhotné ženy. Obsahuje totiž kyselinu listovou, která ovlivňuje správný vývoj plodu, je důležitá pro zdravou krev a také kardiovaskulární systém. Zmiňme se i o chromu, jež je v dnešní stravě tolik výjimečný, přitom napomáhá udržet hladinu krevního cukru v krvi v přijatelné míře.

Buďme tedy díky tomuto zázraku z kuchyně našich babiček šťastní, klidní a vyrovnaní a ještě si pochutnejme. Která jiná potravina nám toto vše může nabídnout?

Zdroj: www.vitalnienergie.cz, www.celostnimedicina.cz

Akční letáky