Zdeňkovi Pohlreichovi se podařilo povýšit telecí líčka na kulinářskou delikatesu, kterou dnes mnozí považují za vrcholný gurmánský zážitek. Tajemství vynikající chuti jeho telecích líček spočívá v pečlivé přípravě a pomalém vaření metodou braising, což zajišťuje, že maso je nakonec mimořádně měkké a šťavnaté.

Pohlreich zdůrazňuje význam kvalitních surovin jako je víno Marsala pro základ omáčky a nabízí tipy pro dokonalou bramborovou kaši, kde hraje klíčovou roli odpaření vody z brambor, aby byla kaše dokonale hladká.

Legendární telecí líčka Zdeňka Pohlreicha na YouTube kanálu Milujeme jídlo:

Zdroj: Youtube

Postup vaření

K přípravě telecích líček podle Zdeňka Pohlreicha budete potřebovat základní suroviny jako jsou telecí líčka, víno Marsala, máslo, sůl a čerstvě mletý pepř. Začněte tím, že líčka zbavíte nejtužších blan a orestujte je na rozpáleném oleji. Poté přidejte na hrubo nakrájenou kořenovou zeleninu, česnek a protlak, a zalijte vínem Marsala. Po vypaření většiny vína přidejte hovězí vývar a pokračujte v pomalém vaření v troubě při 140 stupních Celsia asi tři hodiny, což je technika známá jako braising.

Pro dokonale hladkou bramborovou kaši, která je ideální přílohou, je důležité odpařit z brambor co nejvíce vody. Pohlreich radí nechat hrnec s kaší na mírném plamínku, aby se odpařila i vsáknutá voda. Do hotových brambor nejprve přidejte rozpuštěné máslo a poté postupně přilévejte směs svařeného mléka se smetanou.

Související články

Zdroj: vareni.cz, hobby.instory.cz