Listové těsto

Máte-li dost času a chuť, udělejte si ho doma sami, ale nikdo vás vařečkou neplácne, když použijete vaše oblíbené kupované.

Potřebujete:

200 g listového těsta a vejce na potření

Listové těsto rozválejte na vyšší obdélník a vykrájejte z něj kolečka (nebo čtverečky či jiný tvar). Potřete je vejcem a pečte v troubě předehřáté na 200 °C asi 15 minut dozlatova. Pak je nechte zchladnout. Můžete také z menší části těsta vykrájet plná kolečka a z větší části kolečka s vykrojeným středem, a vytvořit z nich elegantní košíčky. V tom případě požijte plné kolečko jako základ, potřete ho vajíčkem a navrstvěte nahoru jedno až tři kolečka bez středu, každý díl vždycky potřete vejcem. V teple trouby košíčky vyskočí a bude je možné plnit.

Křupavé won ton

Budete ho asi znát z asijské kuchyně. Koupit se dá mražené, ale jednoduše ho vyrobíte doma, recept je na konci článku.

Potřebujete:

100 g těsta won ton a olej na potření

Rozkrájte těsto na malé čtverečky. Ty rozložte na plech vyložený pečicím papírem nebo jimi vyložte muffinovou formu, kterou jste předem vytřeli olejem. Těsto lehce potřete olejem a pečte v troubě předehřáté na 180 °C asi pět minut dozlatova.

Bliny

Tohle je naopak těsto tak slovanské, že víc ani být nemůže. Od pradávna z něj Slované vykrajovali kolečka jako symbol slunce pro jeho oslavy.

Potřebujete:

200 g pohankové mouky, 250 ml vlažného mléka, 1 lžíci sušeného droždí, lžičku krupicového cukru, 1 vejce a rostlinný olej na smažení

Droždí a cukr rozmíchejte v mléce a nechte vzejít, trvá to asi deset minut. V míse smíchejte mouku a sůl a přidejte žloutek a vzešlý kvásek. Promíchejte. Bílek vyšlehejte dotuha a jemně ho vmíchejte k těstu. Zakryjte utěrkou a nechte asi 15 až 30 minut na teplém místě kynout. Hotové těsto bude jiné než klasické lívancové, trochu se táhne. V pánvi rozpalte olej, lžící do něj sázejte těsto a vytvořte malé lívanečky, které opečte z obou stran dozlatova. Z receptu vyjde asi pětatřicet kusů, co nespotřebujete, zamrazte, však se vám budou někdy hodit.

Těsto won ton

Potřebujete:

300 gramů hladké mouky, vejce, čtvrt hrnku vody a sůl

Smíchejte vše do koule a na podložce ji hněťte tak dlouho, dokud nemáte pružné nelepkavé těsto. Podle potřeby přidávejte vodu nebo mouku. Pak těsto přikryjte fólií a nechte ho hodinu odležet. Po hodině ho rozdělte na čtvrtinu a vyválejte na co nejtenčí plát. Zbytek těsta nechte mezitím přikrytý, aby neztvrdlo a neoschlo. Během vyvalování těsta váleček i pracovní plochu podsypávejte kukuřičným škrobem. Těsto můžeme hned použít nebo dát do mrazáku. V tom případě si ho i nakrájejte a každý plátek posypte kukuřičným škrobem, než je dáte na sebe.

Další ověřené recepty najdete v časopise Kreativ.

Zdroj: Časopis Kreativ