Šéf nesmaží topinky v oleji, má jiný a lepší trik!
Zdroj: Shutterstock

Křupavé topinky podle Pohlreicha: Šéf nesmaží v oleji, má jiný a lepší trik

Milujete topinky, ale vadí vám nasáklý chleba olejem? Tuto pochoutku si můžete připravit i zdravějším způsobem. Máme pro vás recept podle Zdeňka Pohlreicha, na který ve Španělsku stojí lidé fronty.

Zdroje: freshiprima.cz, idnes.cz, recepty.eu

Pod slovem topinka si většina z nás představí nezdravý osmažený chleba, ze kterého kapou přebytky oleje. Přitom lze z chleba připravit zdravou a chutnou verzi této oblíbené pochoutky. 

Dosáhnout dozlatova opečeného chleba můžete snadno i v grilu či troubě a vynechat tak zbytečný tuk. 

Vyzkoušejte variantu topinky podle Zdeňka Pohlreicha, která je jednoduchá a nehrozí vám po ní žlučníkový záchvat. "Když v jedné hospodě na Mallorce můžou servírovat jen chleba se šunkou a nic jiného a každý den tam na to přijede 250 lidí, bude to pro nás taky tak dobrý," láká známý šéfkuchař na svěží recept.

Ilustrační foto Vyzkoušejte variantu topinky podle Zdeňka Pohlreicha, která je jednoduchá a nehrozí vám po ní žlučníkový záchvat. Zdroj: Profimedia

Topinka s česnekem a španělskou šunkou

Ingredience:

* Chléb

* olivový olej

* česnek

* 1 rajče

* sůl

* pepř

* španělská šunka

Ilustrační foto Na rajčatovou směs na topince přidejte štědrou porci španělské šunky. Zdroj: Profimedia

Postup

Postup na vyhlášenou španělskou topinku je velice jednoduchý. Plátky chleba potřete olivovým olejem a nechte opéct dozlatova na grilu či v troubě.

Mezitím si nastrouhejte rajče bez slupky. Když použijete struhadlo, zůstane vám slupka automaticky v ruce, není tedy potřeba jej loupat. Vzniklou směs osolte a opepřete.

Ogrilovaný chléb potřete nejprve česnekem, můžete buď klasicky vzít stroužek a přejet s ním celý krajíc, nebo si dejte česnek do lisu a pokryjte ním povrch vaší topinky. Na to přidejte rajčatovou směs a navrch štědrou porci španělské šunky. 

Jako skvělá ozdoba poslouží rukola, která navíc zvýrazní svěží chuť šunky.

Ilustrační foto Topinka může mít mnoho podob Zdroj: Profimedia

Akční letáky