Zdroje: www.obyvat.cz, www.toprecepty.cz

Nic nepřekoná domácí džem

Třešňový džem je neobyčejně jednoduchý a nepotřebujete k jeho přípravě nic speciálního. Tento vynikající džem připravíte jen z třešní, cukru a citronové šťávy. Nevidíte tam žádný želírovací prostředek? To je docela správně. Opravdu není nutné jejich použití. Džemy jsou sice o něco řidší, nicméně jsou skutečně vynikající. Co na tom, že se netřesou jako sulc.

Podívejte, jak jednoduše dělá doma třešňový džem autorka z kanálu Three Olives Branch.

Zdroj: Youtube

Hledáte-li způsob, jak zpracovat třešně, pak džem je určitě výborný nápad, ale je tu i řada dalších způsobů. Jsou docela jednoduché a dá se říci, že nejnáročnější je vždy vypeckování ovoce.

Třešňová povidla jsou ještě snazší

Ještě méně ingrediencí budete potřebovat do povidel. Třešňová povidla jsou velmi chutná a jistě znáte pár receptů, kam se budou hodit. Díky odpaření velké části vody povidla nepodléhají tak jednoduše zkáze a vydrží vám velmi dlouho.

Vypeckované třešně je možné svařit na povidla jen tak. Bez cukru nebo jiných ingrediencí. Někdy se do povidel dává na začátku trochu octa, díky němuž se potom povidla méně připalují. Vždy je ovšem potřeba dát povidlům čas a poctivě míchat. Pokud vám však připadá chuť příliš mdlá, můžete přidat obyčejný i vanilkový cukr. Jestliže chcete mít povidla bez slupek, můžete je během vaření rozmixovat tyčovým mixérem.

Sušené třešinky

Třešně můžete také sušit a tento způsob má množství výhod. Sušené ovoce je chutné a bez jakýchkoli dochucovadel. Takto nasušené ovoce je oblíbené jako svačinka i ingredience do pečení. Sušené ovoce je skladné a nevyžaduje už žádné speciální zacházení ani prostory, jen vhodnou krabičku, kam se nedostane vlhkost.

Třešně je možné sušit na slunci, v sušičce na 35 °C nebo v troubě. Během sušení je možné teplotu zvýšit až na 70°C, ale jen krátce, aby si třešně zachovaly barvu i chuť.

Zdraví v třešních

Nejlepší je ovšem dát si ovoce čerstvé. Je nejen chutné a šťavnaté, ale také nabyté antioxidanty a dalšími důležitými látkami. Ovoce obsahuje až 80 % vody, ale také hořčík, železo, jód, fosfor, zinek či vápník. Mezi vitaminy obsaženými v třešních patří A, B, C, E, P či betakaroten. Díky tomu lze říci, že podporují zdraví ledvin a jater. Blahodárně působí na kosti a zuby, ale také štítnou žlázu a pomáhají i cukrovkářům.

Nezpomeňte si užít čerstvého ovoce. Třešňová sezona trvá jen několik týdnů.

Související články