Tukožroutská snídaně
Zdroj: Shutterstock

Tukožroutská snídaně: Tento snadný pokrm dodá energii a nastartuje hubnutí

Snídaně je základem dne a nikdy by se neměla vynechávat. U těch, kteří se snaží zhubnout, pak toto tvrzení platí dvojnásob. Vydatná a plnohodnotná snídaně poskytne tělu dostatek energie a zároveň nastartuje metabolismus, díky čemuž bude hubnutí o poznání snazší. Zakomponujete-li pak do svého prvního chodu dne i například lněné semínko, švestky a ovesné vločky, pomůže vám tato snídaně k rychlejšímu dosažení vytoužených výsledků. 

Zdroje: lifee.cz, zdravyzivot.com, prozeny.cz, novinky.cz

Hubnutí je pro mnohé takřka věčným tématem, a to zvláště v období Vánoc, kdy už spousta lidí přemýšlí nad tím, jak se popasují s kily, které naberou během svátků. Je obecně známým faktem, že při shazování nadbytečné váhy hraje mnohem důležitější roli stravování než cvičení. Klíčem k úspěchu je tak kombinace kvalitních potravin, vyváženého jídelníčku a případně také cvičení k podpoření kalorického deficitu a zpevnění těla. 

Jedním z nejdůležitějších jídel dne je bezesporu snídaně. Právě ta dodá tělu hned po ránu živiny, poskytne mu dostatek energie na celé dopoledne a zároveň nastartuje metabolismus a zrychlí tak spalování. Jak ale připravit právě takový pokrm, který navíc detoxikuje tělo? Vyzkoušejte tukožroutskou snídani! 

Švestky jako ideální pomocník při hubnutí

Tukožroutská snídaně se skládá ze švestek, bílého jogurtu, lněného semínka, kakaového prášku a ovesných vloček. Švestky jsou mnohými považovány za superpotravinu. Jsou bohaté na vitamíny, minerály a hlavně na vlákninu. Navíc mají nízký glykemický index, díky čemuž se skvěle hodí jak pro diabetiky, tak pro dietáře. Jejich vysoký obsah vlákniny působí příznivě na zažívání a přirozeně detoxikuje organismus. Navíc díky němu švestky velmi rychle a na dlouho zasytí. 

Tukožroutská snídaně Jogurt, švesty a ovesné vločky tvoří ideální kombinaci. Zdroj: Shutterstock

Bílý jogurt je zase bohatý na probiotické kultury, čímž přispívá k lepšímu zažívání. Také obsahuje bílkoviny, které nejenže jsou stavebním materiálem při budování svalů, ale také dopomáhají k udržení pocitu sytosti. 

Lněné semínko a jeho vliv na zdraví 

Na vlákninu jsou bohaté také ovesné vločky a lněná semínka. Ty obsahují vitamíny B a E. Jsou skvělým zdrojem minerálů jako vápník, hořčík, mangan či fosfor a také zdravých omega-3 mastných kyselin, které regulují hladinu cholesterolu v krvi a podporují mozkovou a srdeční činnost. Hořké kakao se pak při tukožroutské snídani nevyužívá jen kvůli své chuti, ale také svým účinkům. Obsahuje mnoho vitamínu a minerálů, je považováno za přirozené antidepresivum, a dokonce působí proti stárnutí!

Lněné semínko obsahuje vzácné omega 3 mastné kyseliny Lněné semínko obsahuje vzácné omega-3 mastné kyseliny. Zdroj: shutterstock.com

Tukožroutská snídaně

Budete potřebovat:

6 sušených anebo čerstvých švestek

300 ml bílého jogurtu

1 lžíci mletých lněných semínek

1 lžičku hořkého kakaového prášku

2 lžíce ovesných vloček

Postup:

Pokud pracujeme se sušenými švestkami, den předem je namočíme do vody. Švestky poté rozmixujeme na pyré. V jiné nádobě promícháme lněná semínka, ovesné vločky a kakaový prášek. Zalijeme je jogurtem a dobře smícháme. Následně k jogurtu přidáme i švestkové pyré a je hotovo!

TIP: Tuto snídani si můžete připravit již večer a uchovat do rána v chladničce. Ovesné vločky krásně nasají veškerou vlhkost a snídaně bude ještě chutnější!

Akční letáky