Uvařte doma k obědu či večeři univerzální houbovou omáčku se smetanou.
Zdroj: Shutterstock

Univerzální houbová omáčka: Toto je skvělý základ pro všechny druhy mas

Vyšli jste si ještě na houby, nebo jste při projížďce na kole lesem neodolali houbovým nástrahám? Není divu, je jich teď totiž všude dost. Pojďte si z čerstvých hub pochutnat na klasice, kterou je univerzální houbová omáčka.

Konec letošního léta a počátek podzimu je pro všechny houbaře odměnou. Změna počasí s sebou přinesla podstatné množství vláhy, které značně prospělo hojnému růstu hub. A dokud teploty neklesnou směrem k bodu mrazu, možná si jich ještě s libostí pár týdnů užijeme.

Univerzální houbová omáčka

Sázejte vždy na klasiku, která se hodí k mnoha pokrmům. Uvařte doma k obědu či večeři univerzální houbovou omáčku se smetanou. Na přípravu je naprosto banální s podávat ji můžete k plátkům opečeného nebo uvařeného hovězího, či vepřového masa. Přílohou pak může být nejen knedlík, ale také těstoviny, různé noky, ba dokonce i brambory a rýže. 

Smetanová houbová omáčka. Výhodou této omáčky je, že základ je vždy stejný. Ovšem pokaždé může mít nejen jinou konzistenci, ale naprosto jinou výslednou chuť, a to podle toho, čím a jak ji následně dochutíte. Zdroj: Martin Rettenberger / Foto

Houbová omáčka pokaždé jinak

Výhodou této omáčky je, že základ je vždy stejný. Ovšem pokaždé může mít nejen jinou konzistenci, ale naprosto jinou výslednou chuť, a to podle toho, čím a jak ji následně dochutíte. Praktické je, že díky vhodnému uskladnění hub si tuto omáčku můžete připravit kdykoliv během roku. V podstatě jde o finančně dostupnou variantu zpracování hub a také jednu z nejrychlejších a nejjednodušších.

čištění hub Nejprve nasbírané houby pečlivě očistěte a nakrájejte je na větší kousky. Zdroj: shutterstock.com

Nejprve nasbírané houby pečlivě očistěte a nakrájejte je na větší kousky. Protože během tepelné úpravy přijdou o podstatnou část vody, jejich objem se značně zmenší. Kdyby byly houby moc drobné, nebudou zajímavé na skus.

Následně si na hluboké pánvi rozpusťte kousek másla nebo rostlinný olej a osmažte na nich 1 najemno nakrájenou menší cibuli. Ve chvíli, kdy změkne, přisypte k ní 250 g nakrájených čerstvých hub. Přisolte dle chuti, stejně tak použijte pepř a hrstku nasekané plocholisté zelené petrželky. Přidat můžete i trochu drceného kmínu nebo pár kuliček nového koření. Podlijte 300 ml silnějšího vývaru a nechejte krátce provařit.

Mezitím si připravte 200 ml smetany na vaření. V případě, že máte rádi husté omáčky, rozmíchejte v ní 1 polévkovou lžící mouky. Smetanu přilijte do vývaru k houbám, a ještě chvíli povařte.

Klasický krém nebo sladkokyselá omáčka?

Pokud jste ctitelé klasiky, můžete společně s přílohou servírovat na stůl. Pokud máte chuť na sladkokyselou verzi, dochuťte omáčku ještě octem nebo lžičkou hořčice a cukru. Na závěr dodejte nasekanou petržel, která omáčku nejen ovoní, ale ve výsledku budete houby mnohem lépe trávit.

Zdroje: www.nejrecept.cz, www.beerhousepraha.ru, www.receptyonline.cz

Akční letáky