Velikonoční svátky jsou za námi, ale co dělat s těmi zbylými vajíčky? Jedním z řešení je příprava vaječné tlačenky. Není to jen skvělý způsob, jak využít zásoby, ale také příležitost k vytvoření lahodného pokrmu.

Na video od Meg v kuchyni s receptem na vaječnou tlačenku se podívejte na YouTube:

Zdroj: Youtube

Po velikonočních svátcích se často ocitáme s přebytkem vajec, která jsme použili k barvení, zdobení a pečení. Co ale udělat s těmi, která zbyla? Jednou z možností je připravit vaječnou tlačenku, která je nejen chutná, ale také snadno připravitelná.

Recept na vaječnou tlačenku podle Ládi Hrušky

Na tlačenku podle Ládi Hrušky si připravte 2 balíčky krájeného šunkového salámu, 6 natvrdo uvařených vajec, 1 sklenici sterilované zeleniny, 1 skleničku majolky a 1 sáček práškové želatiny na aspik.

Pak už stačí jen nakrájet šunkový salám, cibuli a přidat sterilovanou zeleninu. Poté vše smíchat s oloupanými a nakrájenými vejci. Do směsi přidejte rozpuštěnou želatinu, hořčici a kečup a důkladně promíchejte. Vše nalijte do formy a nechte ztuhnout v lednici.

Tipy, aby se vám tlačenky vždy povedla

Aby se vaječná tlačenka vždy povedla, je důležité dodržovat správný poměr ingrediencí. Želatinu nerozvařte, pouze ji přihřejte, aby byla hladká. Nechte tlačenku ztuhnout v lednici minimálně několik hodin, ideálně přes noc, aby se dobře ustálila a mohla být snadno nakrájená.

Související články

Zdroj: www.youtube.com, www.receptyhrusky.cz