Pokud se letos nechcete vysílit, zapomeňte na dvanáct druhů cukroví, umytá okna, vyprané záclony a vyleštěné skleničky v obývací stěně. Vánoce přeci nejsou jen o jídle a pořádku! Myslete na to, že v dnešní době je důležité si užívat především zdraví a přítomnosti svých blízkých. Poradíme vám tedy recept na snadné nepečené cukroví, které chutná každému, a vy kvůli jeho přípravě nestrávíte u trouby celý den.

K přípravě vám totiž stačí jen tři ingredience, a to sušenky, banány a čokoláda. Vezmete BeBe sušenky, rozdrtíte je v mixéru na prášek, přidáte rozmačkané banány a zpracujete do těsta. Z toho následně vytvarujete kuličky, které namočíte v roztavené hořké čokoládě a obalíte ve strouhaných oříšcích. Na závěr necháte vychladnout a můžete servírovat. Chuť je dokonalá a recept velmi snadný, mohou vám s ním pomáhat i děti.

Nepečené cukroví ze tří ingrediencí

Pro ty, co nemají čas, jsou nepečené druhy ideální a občas umí pár kuliček zachránit vánoční pohodu. Budete je mít totiž hotové raz dva a většinou jsou i zdravější a dietnější než pečené druhy. Nepodceňujte je ale, i nepečené cukroví má vyšší množství kalorií, než byste měli konzumovat. Proto si ho dopřávejte s mírou, abyste na začátku ledna nelitovali.

V dnešní době, kdy většinu času trávíme doma, máme větší touhu jíst a jak se vyjádřili dietologové, počet obézních lidí u nás rapidně roste. A přes Vánoce, kdy se nikdo nežinýruje a dopřává si jídlo, cukroví i alkohol plnými doušky, ještě dost lidí s nadváhou nejspíše přibyde.

Připravte si zdravější i klasické kuličky

Dávejte si tedy pozor a připravte si nepečeného cukroví více druhů. Několik zdravějších kousků a několik klasických. Z těch, které můžeme považovat za kalorickou bombu, jmenujme kuličky ve stylu Raffaello, čokoládové kuličky s rumem nebo třeba povidlové.

Z těch zdravějších stojí za vyzkoušení mrkvové, jablečné nebo například kuličky ze sušenek a banánů, který jsme si představili výše.

Vánoční kuličky prostě zvládne každý, v podstatě stačí smíchat dvě tři suroviny podle chuti a zázrak je na světě. Kuličky dělejte spíše menší, je ideální, když je můžete sníst na jedno sousto.

Na přípravu vánočních kuliček se podívejte ve videu:

Zdroj: Youtube

Zdroj: www.bleskprozeny.cz, www.idnes.cz, www.magazin.recepty.cz