Zdroje: www.poradte.cz, www.thespruceeats.com

Ani asijská rýže není vždy stejná

Umíte uvařit rýži bez problémů a kdykoli tak, aby byla sypká? Zvykli jste si na sáčkové balení a vaření podle návodu na obalu? Rýže se dá vařit mnoha různými způsoby. Asiaté jsou specialisty na rýži a různé typy nudlí. Všichni víme proč. Léty a praxí získané návyky a způsoby, které okoukají od svých rodičů a prarodičů jsou zkušeností, kterou my máme s knedlíky. Už na pohled tušíme, že takhle nějak má příprava a různá stádia postupu vypadat a častou přípravou pak získáme cvik a grif na přípravu jídel častých a původních u nás.

Není tajemstvím, že právě z Asie pocházejí nejen největší producenti rýže, ale také její konzumenti. Prvenství ve spotřebě na obyvatele si drží Bangladéš, mezi producenty jsou na špici Čína, Indie a Indonésie.

Jak uvařit rýži na asijský způsob

Podívejte se, jak Asiaté připravují rýži, aby byla vždy skvělá. Všimněte si, že rýži je nutné vždy propírat a také díky tomu má docela jinou chuť. Rýže takto připravená je často nesolená. I když autorka příspěvku používá olej, není to podmínkou a různé asijské národy by se mezi sebou porvaly o správnosti přípravy. Jistě si to dokážete představit. Stejně tak si bereme my k srdci přípravu svíčkové a arabské národy se zas přou o jedinou a tu nejlepší přípravu turecké kávy.

Zdroj: Youtube

Není to jen o způsobu přípravy

Chuť, množství vody nutné na přípravu, tvar, textura, ale také obsah škrobu se liší podle druhu rýže. Pokud chcete mít zážitek co nejpodobnější v Japonsku vařené rýži, můžete použít u nás běžnou basmati, arborio nebo se podívejte po speciálních druzích rýží z konkrétních zemí Asie. Ve Vietnamu jsou obvyklé druhy dlouhozrnné bílé rýže, jasmínové růže či basmati. Indickým pokrmům nejlépe sluší basmati nebo parboiled.