Velikonoční dekorace
Zatímco pletení pomlázky můžete nechat až na poslední chvíli, výzdobu bytu můžete připravovat postupně.
- velikonoční a jarní přání - rady, jak vyrobit originální velikonoční přání, do jejichž tvorby můžete zapojit i děti. Pro tvorbu přáníček můžete také využít washi pásky, které se nabízejí v nepřeberném množství barev a vzorů.
- výroba velikonočního věnce není složitá. Inspirujte se přírodou - využijte větvičky, skořápky, peříčka
- obrazová inspirace pro velikonoční dekorace - osm fotografií, které pomohou vyčarovat kouzelnou velikonoční atmosféru i těm, kteří si na velké tvoření netrouvají.
- hrnkové květiny skvěle doladí velikonoční aranžmá. Ať už sáhnete po pestrobarevných petrklíčích (primulkách), jarních rychlených cibulovinách nebo využijete atraktivní cinerárii (starček, popelivku).
- velikonoční osení - kdy a jak ho nejlépe vysévat a co všechno můžete k výsevu použít.
Recepty na velikonoční sladkosti
Drobné sladkosti můžete s předstihem připravit jako pohoštění pro koledníky. Inspiraci můžete hledat i mezi vánočními recepty, nejčastěji se používá těsto na perníčky nebo linecké. Stačí zvolit příhodné tvary či zdobení (kuřátka, ovečky, kraslice.
Nicméně k nejžádanějším velikonočním symbolům patří beránek. Receptů na velikonočního beránka najdete na našem webu přes dvě desítky. Je libo beránka biskupského, kakaového s kokosem, tvarohového, makového, z majonézy, s citronovou polevou, jablečného, mourovaného, mrkvového, ořechového, čokoládového, tvarohového, olejového nebo kynutého? Pokud nemáte na beránka formu, můžete využít naše recepty na beránky bez formy.
Kdy budou Velikonoce v roce 2018?
Boží hod velikonoční se podle kalendáře katolické církve slaví první neděli po prvním jarním úplňku (ten bude letos 31. března).
- Zelený čtvrtek - 29. března
- Velký pátek – 30. března (svátek a volný den v České republice)
- Bílá sobota – 31. března
- Velikonoční neděle, Boží hod velikonoční – 1. dubna
- Velikonoční pondělí - 2. dubna (svátek a volný den v České republice)