Zdroje: www.toprecepty.cz, cs.wikipedia.org

Velikonoční beránek

Velikonoce jsou významné svátky roku s hlubokou křesťanskou symbolikou, i časem vítajícím příchod jara. Tradice, pokrmy i přípravy na tyto svátky se ve světě různí. Stejně je to i s velikonočním beránkem. Má svůj původ již ve starém Egyptě. Nejen tam, ale také v dalších starověkých civilizacích, byl beránek typickým pokrmem v době svátků.

Také ostatní velikonoční tradice se různě prolínají napříč národy Evropy, Blízkého východu a severní Afriky. I v některých těchto částech světa se zdobí vajíčka. Tam, kde neslaví Velikonoce, jde o začátek nového roku, nebo oslavy jara. Pojďme ale zpět k beránkovi!

Beránek podle Maršálka

Bude letos váš velikonoční beránek domácí, nebo kupovaný? Máte rádi s polevou, nebo bez? Vyzkoušejte recept podle uznávaného a oblíbeného cukráře a pekaře Josefa Maršálka, který se podělil o recept na beránka s tvarohem a olejem. Je nejen jednoduchý na přípravu, ale také opravdu lahodný.

Zdroj: Youtube

Kde se vzal velikonoční beránek?

Proč vlastně beránek? Určitě byste to uhodli. Beránek, tedy skopové maso, je tradičním svátečním či obětním pokrmem. Velikonoční svátky se ne náhodou protínají s židovským svátkem pesach, v jejichž průběhu byl tradičně obětován beránek. Tato židovská tradice vyrůstá z připomínky židovského exodu z Egypta a oběti beránka, který byl upečen a sněden před tím, než Mojžíš a jeho lid z Egypta uprchli.

I když je židovská historie a tradice okolo beránka velmi zajímavá, s naším velikonočním beránkem už nemá nic dalšího společného. Křesťané převzali beránka jako symbol oběti Ježíše Krista. Proto se o Velikonocích peče sladké pečivo ve tvaru beránka.

Beránek stokrát jinak

Beránek patří k oslavám jara a Velikonoc nejen u nás, ale i našich nejbližších sousedů.

Na českém území se pekly sladké beránky s mandlemi či rozinkami především od dob, kdy se přestaly ovce ve velkém chovat. Pečivo ve tvaru beránka se stalo součástí tradice a dnes jej můžete koupit, nebo doma upéci podle mnoha různých receptů. Beránek může být tvarohový, piškotový či z vláčného mazancového těsta. Beránka si můžete také upéci plněného čokoládou, s vaječným likérem nebo verzi veganskou a bezlepkovou.

Související články