Zdroje: www.extra.cz, www.allrecipes.com

Vepřové kotlety á la Těhotnej kuchař

Podívejte, jak připravuje vepřové kotlety na houbách šikovný kuchař ve svém videopříspěvku. V jeho podání je to rychlovka. Navíc přidává do základu také voňavé bylinky, které však nejsou povinné. Holt, i maso na houbách může být všelijaké.

Zdroj: Youtube

Maso na houbách

Verzí stejného jídla je však celá řada. Na přípravu budete rozhodně potřebovat čerstvé, mražené nebo sušené houby. Pokud děláte ze sušených hub prášek, i ten rozhodně můžete použít. Okořeněné plátky masa osolte a opepřete, vše dobře vetřete do masa a osmahněte z obou stran, aby se maso pěkně zatáhlo a drželo šťávu.

Maso můžete mírně pomoučnit, ale není to nutné. Nicméně poté, co maso odložíte bokem, na stejné pánvi pak osmahněte cibulku a přidejte také houby. Smažit sice můžete na oleji, ale výborně se hodí i vepřové sádlo. Na podlití je zase ideální vývar, ale postačí i obyčejná voda, rozhodně můžete přidat trošku masoxu, ideálně houbového.

Maso vraťte do pánve a nechejte udělat do měkka. Tím to ale nekončí. Aby měla omáčka říz, přidejte na závěr trošku cukru a lžičku nebo dvě hořčice. Chuť by měla být vyvážená a rozhodně nesmí přebít houby.

Jiné verze masa na houbách

Pokud chcete omáčku zjemnit nebo trošku nastavit, můžete přidat smetanu nebo trošku mléka s kouskem másla. K masu na houbách se výborně hodí šťouchané brambory, kynuté knedlíky, ale také rýže, někdo má rád i těstoviny. Ty jsou ale běžnější v kombinaci s kuřecím a houbovou omáčkou. Na houbách můžete udělat také hovězí. Nejlépe se hodí hovězí zadní nebo pečeně.

Související články