Jistě každý si už alespoň jednou v životě připravoval chleba ve vajíčku. Je to skvělá rychlovka jak ke snídani, tak k večeři, když v lednici nic jiného není, anebo se vám zkrátka nechce vařit nic složitého. I z tak snadného receptu však můžete vykouzlit zdravější mnohem pochoutku. Nebojte se použít další ingredience, než jen vajíčko a chléb!

Připravte si vláčný a křupavý chleba ve vajíčku podle tohoto video receptu:

Zdroj: Youtube

Nejen rozmíchané vajíčko

Celé vylepšení tohoto pokrmu se ukrývá v samotné vajíčkové směsi. Klasicky byste vejce rozšlehali v misce a plátek chleba v něm namočili. Než ale tak učiníte, rozšlehaná vejce osolte, opepřete a přidejte na kostičky nakrájenou šunku, papriku, nastrouhaný sýr a nasekanou čerstvou pažitku nebo petrželku. Až poté, co vše smícháte dohromady, ponořte chléb do této vylepšené směsi.

Trik ve smažení chleba: Pozor na olej

Největší chybou při smažení je, že obalený chléb ve vajíčku dáte na pánev, která ještě není rozehřátá. Kvůli tomu je pak osmažený chléb nasáklý olejem. Aby se tak nestalo, nechte pánev s olejem nejdříve pořádně rozehřát a až poté se pusťte do smažení. Chléb vůbec nebude mastný, ale zato vláčný a křupavý.

Z chleba ve vajíčku můžete vytvořit i sendvič

Pro dietáře je namísto obyčejného chleba vhodnější celozrnný toustový chléb, ze kterého si rovnou můžete udělat sendvič. Chléb klasicky obalte v osolených a opepřených vejcích. Zbytek rozšlehaných vajec vylijte na rozehřátou pánev a obalené chleby vložte vedle sebe do nich. Jakmile budou opečené, otočte vzniklou omeletu společně s toustovými chleby.

Poté dejte na jeden chléb plátek šunky a sýra, čerstvá rajčata, okurku nebo papriku, a nakonec ještě rukolu nebo polníček. Až bude chléb opečený i z druhé strany, přiklopte ho k sobě. Hotový sendvič rozkrojte na poloviny a podávejte ještě teplý.

Související články

Zdroje: dumazahrada.cz, gustoacademy.cz