Nestíháte na zahrádce sklízet uzrálé ovoce? Upečte z něj výborný lehký koláč, který máte hotový rychlostí blesku a bez jakékoliv námahy. Dokonce se příprava obejde i bez zdlouhavého kynutí. Základní jogurtové těsto by nemělo scházet v repertoáru žádné zdatné hospodyňky. Uvidíte, že jakmile ho podáte na stůl, budou se všichni strávníci olizovat blahem a budete tento letní pečený skvost péct doma brzy znovu.

Jak na rychlý jogurtový koláč s ovocem se podívejte na následujícím videu:

Zdroj: Youtube

Lehký moučník s ovocem

V létě většinou nemá člověk čas na zdlouhavou přípravu jídel, a proto jsou velmi populární rychlé, chutné a osvědčené recepty. A právě proto je ovocný koláč z jogurtového těsta pro toto období naprosto ideálním řešením. Nejenže je rychlý, ale zároveň má úžasnou chuť. Vláčné těsto a jogurt tvoří dokonalou kombinaci.

Recept na základní jogurtové těsto

Promíchejte 250 g polohrubé mouky s ½ sáčkem prášku do pečiva. Následně přidejte 1 kelímek jogurtu, 180 g krystalového cukru, 2 syrová vejce, špetku soli a veškeré ingredience řádně vyšlehejte do hladkého řidšího těsta.

S těstem do formy či na plech

Vzniklé těsto poté nalijte do předem vymazané formy či pekáče, využít můžete i pečicí papír. Povrch uhlaďte kuchyňskou stěrkou a posypejte jej či poklaďte momentálním ovocem, které máte doma či na zahradě k dispozici. Samozřejmě lze jednotlivé druhy i vzájemně kombinovat.

Na scénu přichází drobenka

Drobenku si připravte smícháním 250 g polohrubé mouky, 120 g moučkového cukru se 4 polévkovými lžícemi změklého másla. Hmotu řádně propracujte, a to nejlépe rukama, aby vám vzniklo sypké drobení.

Je čas na pečení

Takto připravený koláč stačí už jen vložit do trouby předem vyhřáté na 180 stupňů Celsia a péct zhruba po dobu 30 minut. Pak nechte koláč vychladnout a můžete servírovat. Každou porci lze přelít lžičkou bílého jogurtu a ozdobit čerstvým ovocem.

Rozhovor s Markétou Vlčkovou, lékařkou a členkou České mykologické společnosti, si poslechněte v podcastu iReceptář do ucha přímo TADY:

Související články

Zdroje: www.vareni.cz, www.ceskatelevize.cz, www.toprecepty.cz