Zdroje: www.youtube.com, svetkreativity.cz

Máte rádi těstoviny?

Jestliže vás trošku omrzely těstovinové pokrmy, ale na druhou stranu vám vyhovuje jejich rychlá příprava, zkuste to trochu jinak.

S originálním jídlem pro hračičky přichází toto video. Podívejte se, jak jednoduše a zajímavě připravit těstoviny. Na špejli a v troubě!

Zdroj: Youtube

Zapečné těstoviny na špejli

Aby bylo možné těstoviny napíchnout na špejli, rozhodně musejí být vařené. Uvařte je tak, jak jste zvyklí. Pamatujte, že při vaření není nutné přidávat olej, ale rozhodně musíte mít dostatek vody, která má vřít. Těstovinám nejčastěji stačí zhruba 10 až 12 minut varu, v tomto případě se nejlépe hodí typ penne, ale patrně by bylo možné použít i rigatoni nebo farfalle čili motýlky nebo také mušličky. Prostě jakékoli větší tvary, které je možné napichovat, aby se nerozpadly a tvořili na špejli nějakou hmotu.

Po uvaření těstoviny sceďte a hned, jak to bude možné, napichujte na špejle. Ty pak položte vedle sebe na plech vyložený pečicím papírem. Nezapomeňte si už nyní předehřát troubu na 180 °C.

Až budete mít plech plný špejlí s těstovinami, začněte se zdobením. Zvolte vlastní ingredience podle vašich chutí i možností. Je to docela podobné jako u pizzy. Autor tohoto receptu používá na pomazání těstovin kečup, nicméně kvalitní salsa nebo tomatová omáčka na těstoviny může být pro mnohé přijatelnější, protože bývá již kořeněná a ne tak sladká.

Zvolte také typ salámu nebo jiné uzeniny, který chcete na těstoviny použít. Máte-li rádi olivy, rozhodně přidejte i ty, ale je pravda, že mnohým v jídle nevyhovují. Zvolte kombinaci, kterou máte rádi, ale nechejte se i trošku inspirovat jinými chutěmi. Jinak byste nakonec zjistili, že všechna vaše těstovinová jídla chutnají stejně.

Také na výběru sýrů velmi záleží. U nás nejčastěji sáhneme po tvrdém eidamu nebo goudě, nicméně k podobným jídlům se báječně hodí troška pecorino nebo parmazán. Těchto velmi výrazných sýrů nemusí být kopec, a přesto jídlu dodají skvělou chuť. Jinak je na tom zase velmi jemná mozzarella, která je klasicky v základu pizzy.

Kukuřice je na tomto jídle jen sladkou tečkou. Hledáte-li něco šťavnatého, a přeci ne tak nápadně sladkého jako kukuřice, sáhněte třeba po najemno nakrájené šalotce nebo paprice, anebo naopak něčem pikantním, co má říz.

Jak se pečou těstoviny na špejli

Před vložením do trobu nezapomeňte ani na bylinky a koření, které každému jídlu dodají švih a vypíchnou chutě. Hojně obložené těstoviny zapečte na 180 °C a zhruba 20 minut. Zapečené těstoviny na špejli podávejte okamžitě. Ještě horký sýr i další ingredience jsou nejlepší, chladem rychle gumovatí.

Související články