Domácí zavařování je stále populárnější
Zdroj: Nagy-Bagoly Arpad / Shutterstock.com

Zavařování v myčce je snadné: Vyzkoušejte to, ušetříte si čas i práci

Myčku nemusíte využívat jen k mytí nádobí, můžete ji využít třeba k zavařování. Díky snadnosti si tento způsob oblíbilo čím dál tím více lidí. Nepotřebujete zavařovací hrnec ani teploměr!

Zdroj: www.chytre-bydleni.czwww.magazin.recepty.czwww.abecedazahrady.cz

Letos se dařilo ovoci a zelenině na vaší zahrádce a vy byste si ho rádi uchovali na zimu? Propadněte kouzlu zavařování! Dnes už nemusíte mít žádný speciální hrnec s teploměrem, ale úplně bohatě postačí vaše myčka na nádobí. 

Možná jste si až doteď mysleli, že myčka je pouze na mytí nádobí, ale můžete v ní snadno a rychle zavařovat. Drží totiž poměrně vysokou teplotu po dlouhou dobu. Sklenice se tak stihne sterilizovat. Proto není opodstatněným důvodem, proč nechcete zavařovat v myčce, špína. Myčka se pokaždé dezinfikuje za pomoci horké vody a saponátu.

Zavařování v myčce je snadné

Navíc je zavařování v myčce velmi jednoduché. Stačí vložit zavařovací sklenice do vnitřního prostoru, nastavit program a spustit. Spustíme nejdelší program, většinou je to ten na 70 °C a necháme ho proběhnout celý včetně oplachů. Samozřejmě nepoužívejte žádnou tabletu, sůl ani leštěnku a nedávejte do myčky spolu se sklenicemi žádné špinavé nádobí. Prostě celý program pouze sterilizujte.

Perfektně připraveno na zavařování Perfektně připraveno na zavařování Zdroj: wsf-s / Shutterstock.com

Zajímavou možností je také zavařování v mikrovlnce. Přednost dejte při této možnosti víčkům na závit, protože tlak v mikrovlnné troubě je dost velký. 

Vyzkoušet můžete i zavařování v mikrovlnce

Před zavařováním v mikrovlnce víčka pečlivě očistěte, omyjte a odmastěte. Sklenice vymyjte horkou vodou a snažte se nesahat prsty dovnitř. Pak se můžete pustit do plnění. Nikdy však sklenice nepřecpávejte, to znamená, nenaplňujte je až po okraj.

Mikrovlnná trouba neslouží jen pro ohřev potravin Mikrovlnná trouba neslouží jen pro ohřev potravin Zdroj: Zyn Chakrapong / Shutterstock.com

V mikrovlce se dá zavařovat samozřejmě jen v případě, že si takto chcete zpracovat pár sklenic. V mikrovlnce najednou zavaříte maximálně tři sklenice. Nejdůležitější je však správně odhadnout čas. Platí, že čím větší výkon nastavíte, tím bude akce rychlejší. Ze začátku to prostě zkoušejte a uvidíte, jak budete s výsledkem spokojeni. Tvrdší druhy budou samozřejmě trvat déle, aby změkly. U jiných si zase dejte pozor, abyste je nepřevařili.

Poté, co je vyndáte, nechte sklenice vychladnout. Mějte na paměti, že budou velmi horké.

Zavařování zdar, připravme se na zimu!

Akční letáky