Zelená káva
Zdroj: Shutterstock

Zelená káva: Jedná se pouze o podvod, nebo je skvělá a hubne se po ní?

I když někteří nevěří, že zelená káva je pro ně tím pravým stimulantem, nemusí se jí bát. Rozdíl oproti normální kávě je zejména v jedné věci. Její zrna nejsou pražená a tím pádem zdravá verze kávy nepřišla o některé důležité látky.

Zelená káva obsahuje fenolické sloučeniny a přesně ty ta pražená neobsahuje. Při pražení se látky zničí. Obsahuje také kyselinu chlorogenovou, která pomáhá při štěpení škrobů na cukry. Ve výsledku člověk lépe spaluje.

Zelená káva má příznivý vliv na žlučník a zabraňuje celulitidě. Obsahuje větší množství kofeinu, takže je ideální stimulant proti usnutí, lépe se s ní budete soustředit a je vhodná na trénink při cvičení, pokud ovšem člověk dostatečně pije.

Má v sobě látky, které snižují chuť k jídlu, takže se vám s ní bude hubnout jedna báseň. Zelená káva chutí připomíná spíše zelený čaj, ale připravuje se jako obyčejná káva, tedy ve frenchpressu nebo překapávači.

Zelená káva Zelená káva Zdroj: Shutterstock

Zelená káva podporuje hubnutí

Dříve byla káva považovaná za nezdravý nápoj, ale teď už tomu tak rozhodně není. Samotné klinické studie potvrdily, že díky kyselině chlorogenové má zelená káva příznivé účinky na nemálo věcí v našem těle. Konkrétně na hladinu krevního cukru.

Vstřebávání glukózy do organismu se zpomaluje. Právě proto je hladina cukru v krvi vyrovnaná. Zejména pro ženy je to výhodné, jelikož budete mít menší chuť na sladké a nebude vás v noci hodit mlsná. Zelená káva je obecně dobrá, pokud chcete shodit pár kil.

Kyselina chlorogenová v kávě pomáhá snižovat ukládání tělesného tuku a kofein pro změnu urychluje metabolismus. K hubnutí můžete využít i kávu černou, ale zelená je ještě vhodnější. Tělo po pravidelné konzumaci zelené kávy začne rychleji spotřebovávat tukové zásoby. Pochopitelně je k tomu nutný i pohyb.

Káva zvyšuje bdělost a potlačuje pocity únavy a vyčerpání Káva zvyšuje bdělost a potlačuje pocity únavy a vyčerpání Zdroj: Reda.G / Shutterstock.com

Vliv má na krevní oběh i činnost srdce

Zelená káva obsahuje již zmíněné fenoly, které mají vliv na celou řadu funkcí. Ovlivňují činnost srdce, trávení, krevní oběh a cévy. Nezapomeňte ovšem, že aby se tak dělo, je nutné ke kávě pít velké množství vody. Zhruba jednu sklenku na jeden šálek.

Jelikož má zelená káva specifickou chuť, můžete ji i nezvykle osladit. Namísto cukru použijte třeba med, cikorku, skořici, kardamon nebo vanilku. Nemusíte se toho vůbec bát. Za předpokladu, že nechcete zelenou kávu jako nápoj, získat ji můžete i koncentrovanou v tabletách. Variant je zkrátka více.

Zdroje: zena.aktualne.czzeny.iprima.cz

Akční letáky