Zakysaná smetana je nepostradatelnou ingrediencí v mnoha receptech, od omáček a dipů až po smetanové polévky a dezerty. Ale věděli jste, že zmrazená zakysaná smetana může vašim jídlům dodat ještě lepší chuť a mnohem krémovější konzistenci?

Jak jednoduše připravit domácí zakysanou smetanu? Podívejte se na toto YouTube video na kanálu Markéta Kynčlová:

Zdroj: Youtube

Nebojte se inovací v kuchyni

Pokud patříte mezi příznivce zakysané smetany, máme pro vás tip, jak ji plně využít. Jedná se o osvědčenou metodu všech zkušených kuchařů, která posune připravovaný pokrm o level výš. Nebojte se tedy na první pohled možná zvláštního kulinářského experimentu.

Překvapivá proměna

Zmrazená zakysaná smetana získává novou strukturu, která je ideální pro určité recepty. Ať už ji pak použijete do studené polévky nebo jako základ pro rychlou omáčku, výsledek vás příjemně překvapí. Konzistence je po rozmrazení krémovější a smetana se snadněji pojí s dalšími ingrediencemi.

Jak přesně postupovat

Nejprve nalijte zakysanou smetanu do kelímku či jiné uzavíratelné nádoby vhodné do mrazáku. Důležité je, že musí projít naprostou změnou skupenství, proto ji nechte v mrazáku dokonale zmrznout. Před použitím pak nechte smetanu postupně roztát, nejlépe v lednici. Tento proces zajistí, že si ponechá krémovou texturu.

Tip

Pokud budete využívat koupenou zakysanou smetanu, je lepší ji na zamrazení předem připravit. Zkušení kuchaři ji vždy trochu vyšlehají. Doporučují také vsadit na šikovné mrazení. Proto kysanou smetanu zamrazte v co nejnižší vrstvě, promrzne mnohem rychleji a zachová si tak všechny příznivé vlastnosti.

Nejen chuť, ale i úspora

Metodu zmrazení lze využít nejen ke zlepšení textury smetany, ale samozřejmě i pro její delší uskladnění. Pokud ji používáte často, jedná se o nejlepší cestu, jak mít kysanou smetanu nejen stále při ruce, ale i v nejlepší kvalitě. O nový chuťový rozměr lze obohatit již zmíněné omáčky, ale i polévky nebo pečené i nepečené sladké dezerty.

Související články

Zdroje: www.aazdravi.cz, www.chalupari-zahradkari.cz