Zahrada

Kyselost půdy si můžeme změřit sami

Víte jakou půdu máte na zahradě a co pěstovat? Udělejte si dva jednoduché testy

Ta naše rodná hrouda, to je země jako vymalovaná. Když se ale pustíme do zahradničení, hned pochopíme, že nic není zadarmo a že se musíme pořádně ohánět, abychom měli krásně kvetoucí a bujarou zeleň. Jak to, že soused má trávu zelenější, hortenzie modré jak šmolku a česnek, tak ostrý, že by probudil mrtvého? Soused asi ví, co dělá. Zná svou půdu a ví, co rostliny potřebují. Jak na to?
Našli jsme pro vás využití několika typických zbytků z kuchyně, které můžete přidat k rostlinám

Tip pro chytré hospodyňky: Odpady z domácnosti, kterými skvěle pohnojíte zahradu

Vlastní kompost je úžasným zdrojem kvalitní zeminy a nejen to. Těší nás i fakt, že je to produkt naší práce a také, že je najednou místa v popelnici o něco víc. Posekaná tráva, shrabané listí, zelené zbytky z kuchyně, to je klasická skladba kompostu. Ne všichni ale chceme nebo můžeme mít vlastní kompost. I tak není nutné všechno házet do koše. 
Správné zalévání není věda, ale je potřeba se naučit, co která rostlina potřebuje

Jak správně zalévat: Zásady, na které dbali už moudří antičtí zahradníci

Není voda jako voda. Tak jako dopřáváme sobě pramenitou vodu s různými příměsemi minerálů nebo i přidaných vitamínů, stejně tak rostliny potřebují kvalitní vodu. A to v dostatečném množství i časovém intervalu, aby se jim dařilo dobře. Lidé zakládají zahrady už tisíce let i na místech, která se nám zdají nevhodná, suchá, horká, bez půdy nebo naopak ve vysokých nadmořských polohách. Čím se řídili naši předci?