Zdroje: www.petalrepublic.com, www.bhg.com

Úžasné černé květy

Myslíte, že žádné takové květiny neexistují? Chyba! Důvěrně je znáte všechny, jen jejich černé varianty jste možná ještě neviděli. Tyto rostliny jsou v našich končinách docela běžné, a i vy je můžete mít na zahradě.

Milujete rostliny? Pak si nenechejte ujít naši desítku těch černo černých, ale ještě předtím se můžete pokochat pohledem na nejzajímavější rostliny ve videopříspěvku z repertoáru kanálu Pixelorez:

Zdroj: Youtube

Naše kvítí s exoticky černými květy

Nemusíte být fandou morbidních dekorací ani černého šatstva a líčení jako vyznavači stylu goth. Černá je fascinující a u květin se jen tak nevidí. Nechejte se inspirovat a prohlédněte si nejzajímavější květiny, jejichž květy jsou černé jako noc.

Temné plaménky

Jistě znáte popínavé plaménky čili rostliny rodu Clematis. Jsou to velmi oblíbené trvalky, které nabízejí široké spektrum variant. Tato úžasná odrůda se pyšní i černými květy. Uznejte, že taková nádhera osloví i kdejakého nezahradníka. Jde patrně o odrůdu „Romantika".

Černá topolovka

Neboli slézová růže se skrývá za latinským Alcea rosea „Nigra“. Tato vysoká, nápadná květina vytváří jednotlivé, tmavě fialové až téměř černé květy na vysokých stoncích. Dodává zahradě dramatičnost a výšku a je oblíbená u včel a motýlů. Slézové růže patří k babičkovským květinám, ale je jen na vás, jak je použijete a zakomponujete do vaší zahrady. Nejen ty černé jsou oslnivé a žádané.

Černá petúnie

Nádherná černá petúnie odrůda „Black Velvet” je jedinečná právě svými tmavě fialovými až černě sametovými květy, které vytvářejí úžasný kontrast se zelenými listy. Pokud se umíte o petúnie starat a daří se jim, jistě můžete pěstovat i tuto.

Maceška Černá magie Černý měsíc

Černá violka čili Viola odorata „Black Magic” nebo také maceška Viola x wittrockiana „Black Moon” jsou krásné violky velmi temných barev, které ale zjemní světlá kresba ve středu květů.

Černý kosatec

Iris chrysographes je z černě kvetoucích květin, které můžete zahlédnout v zahradách i předzahrádkách. Květ není obvykle zcela černý, ale velmi tmavý s náznaky červené nebo fialové.

Lilie Landini

Úchvatná černá lilie neboli Lilium „Landini” kvete tmavě vínovými až téměř černými květy. Prý je to květ, který připomíná peklo, ale voní nebesky! Odstín květů patrně souvisí nejen s výživou rostlin, ale také s osluněním.

Tulipán Královna noci

Černý tulipán, například Tulipa spp. „Queen of Night” je jednou z nejznámějších odrůd černých tulipánů, jejíž sytě kaštanové až téměř černé květy jsou zvlášť ohromující, pokud jsou vysázeny ve velkých skupinách, jak už to u tulipánů bývá.

Královna ve smutečním šatu

Černá růže, konkrétně například Rosa spp. „Black Baccara” nebo „Black Magic” jsou královny oděné do smutečního šatu. Barva je skutečně velmi intenzivní černá bez náznaku červené nebo jiné barvy. Květy těchto růží jsou fascinující také svou typickou jemností okvětních plátků, které v odstínech černé vypadají skutečně jako černý samet.

Babičkovská čemeřice

Čemeřice černá neboli Helleborus spp. je u nás dobře známá, taková až babičkovská květina, která může šokovat nejen téměř černou barvou, ale především tím, že kvete celou zimu, a to i pod sněhem.

Fantastická kornoutice

Černá kornoutice neboli Zantedeschia spp. „Schwarzwalder” je fantasticky krásná - černá nebo temně rudá či fialová, stejně jako květina na našem titulním obrázku. Tyto druhy se dříve přiřazovaly ke kalám, ale dnes již víme že kornoutice nebo také kornoutovky ke stejnému druhu nepřísluší.

Jak se pozná les, kde zaručeně rostou houby? „Stoprocentní jistotu nemáte nikdy,“ říká v novém podcastu iReceptář do ucha Markéta Vlčková. Pusťte si ho ZDE:

Související články