Zahrada

Levandule je bylinka, která se své oblibě těší po celém světě

Co udělat s levandulí právě nyní, abyste se dočkali silných a zdravých rostlin?

Omamná vůně, mnohostranné využití a sytě fialová barva. Levandule je bylinka, která se své oblibě těší po celém světě. Není nijak náročná na pěstování a lze ji vysadit jak do květináče coby pokojovou rostlinu, tak do záhonu na zahrádce. Aby ze sebe vydaly co nejvíc a oplývaly sílou a zdravím, teď je nejvyšší čas dát jim tu správnou péči. 
Petúnie ozdobené záplavou kakostů a bakopy

Jarní květiny: Inspirace na nejkrásnější kombinace do truhlíků a na záhony

V polovině května přichází přesně ta správná doba k osázení záhonů, truhlíků a dalších nádob okrasnými letničkami, které nás budou těšit celé léto nádhernými květy. Nemusíme přitom zůstat jen u osvědčených muškátů a petúnií, výběr sazenic je široký a přímo vybízí k neotřelým kombinacím. Které druhy k sobě budou perfektně ladit?
Zahradní nábytek často vyrábí z teakového dřeva

Teakový olej: Jak ho použít, abyste zvýšili životnost zahradního nábytku

Možná už jste se rozhodli nahradit plastový zahradní nábytek něčím elegantnějším. Ale ne každý dřevěný nábytek se hodí na venkovní použití. Jedním z vhodných materiálů na zahradní nábytek je teakové dřevo. I to ovšem potřebuje údržbu, aby vydrželo dlouho funkční, a od toho je tady osvědčený teakový olej. Co všechno o tomto preparátu víme?