Zahrada

Dnešní zalévání je mnohem jednodušší, ale je založené na stejném principu už staletí

Jak na zalévání v zahradě vyzrály naše babičky

Doba pokročila a novinky usnadňující péči o dům a zahradu se objevují v obchodech téměř denně. Žijeme v době, kdy si svá “know how” sdílíme s přáteli a čtenáři po celém světě. Někdy by se mohlo zdát, že naše generace má odpověď skoro na všechno, ale není to pravda. Naopak. Často využíváme moudrosti našich předků a jejich zlepšováky pouze produkujeme ve velkém a za použití nových materiálů.
Mravenci jsou užiteční v přírodě, ale doma je mít nechceme

Válečné strategie našich předků při boji s mravenci. Fungovaly nebo byly směšné?

Mravenci jsou téměř všude. V přírodě jsou nesmírně užiteční jako likvidátoři škodlivého hmyzu nebo otravných mšic. Často si však najdou cestu i do našich domácností, a to hlavně do míst, kde cítí lákavou potravu, ideálně cokoliv sladkého. Rádi útočí i na naši zahradu a skleník, kde ničí tolik očekávanou úrodu, na níž s trpělivostí zahradníka čekáme. Zbavit se jich není žádná sranda, spíš naopak. 
Skořápky z pistáciových oříšků nevyhazujte. Můžete je zajímavě využít

Pistáciové skořápky: Nevyhazujte je! Neuvěříte, čemu se dají použít na zahradě

Patříte k drobným škudlilům, kteří neradi vyhazují věci nebo vám dělá radost maximální využití materiálu? To by se vám líbilo žít “zero waste” resp. s nulovým odpadem! Je to vlastně ohromně jednoduché, jen musíte vaše nákupy domyslet až do konce. Pokud máte chuť na pistácie, můžete si je koupit na váhu do vlastní nádoby a hned je o obal méně. Ale, co se skořápkami, ty nám přeci zůstanou?
Orchidej je ozdobou každého parapetu

Zkontrolujte orchidejím kořeny. Jak by měly vypadat a co je příznakem choroby?

Orchideje jsou velmi oblíbené rostliny, které v době květu zkrášlují leckterou domácnost. Když jsem se přestěhovala do bytu v Praze, stěhovaly se se mnou i mé krásky. Radost z nového bytu, činčání doplňků a orchideje zabíraly celé okno v ložnici. Bohužel ho neokupovaly moc dlouho, za měsíc bylo po nich. Z toho vyplývá má zkušenost – nevede se jim všude, i když se sebevíc snažíte.
Možná ani netušíte, je známo více jak 450 druhů macešek!

Přišel čas vysadit dvouletky: přehled těch nejkrásnějších a zcela nenáročných

Jako dvouleté rostliny neboli dvouletky označujeme ty, jejichž doba od vyklíčení po ukončení rozmnožování trvá dva roky. Když dokvétají cibuloviny, ale ještě nezačaly kvést letničky, je čas přesně pro ně! Pokud máte na zahradě vizuální díru po jarních rostlinách, vysaďte tam dvouletky. Jsou vhodné i k řezu. Nejlépe se hodí do bezúdržbové a přírodní zahrady.