Zahrada

Našli jsme pro vás využití několika typických zbytků z kuchyně, které můžete přidat k rostlinám

Tip pro chytré hospodyňky: Odpady z domácnosti, kterými skvěle pohnojíte zahradu

Vlastní kompost je úžasným zdrojem kvalitní zeminy a nejen to. Těší nás i fakt, že je to produkt naší práce a také, že je najednou místa v popelnici o něco víc. Posekaná tráva, shrabané listí, zelené zbytky z kuchyně, to je klasická skladba kompostu. Ne všichni ale chceme nebo můžeme mít vlastní kompost. I tak není nutné všechno házet do koše. 
Správné zalévání není věda, ale je potřeba se naučit, co která rostlina potřebuje

Jak správně zalévat: Zásady, na které dbali už moudří antičtí zahradníci

Není voda jako voda. Tak jako dopřáváme sobě pramenitou vodu s různými příměsemi minerálů nebo i přidaných vitamínů, stejně tak rostliny potřebují kvalitní vodu. A to v dostatečném množství i časovém intervalu, aby se jim dařilo dobře. Lidé zakládají zahrady už tisíce let i na místech, která se nám zdají nevhodná, suchá, horká, bez půdy nebo naopak ve vysokých nadmořských polohách. Čím se řídili naši předci?
Bylinky jsou výbornými partnery, ale i ochránci zeleniny

Aromatické bariéry. Jak ochránit záhon před hmyzem bez použití chemie

Trendem dnešní doby je návrat ke kořenům. Projevuje se to i v péči o zahradu. Mnozí se snaží ošetřovat rostliny pouze přírodními metodami a vyhnout se chemickým prostředkům. Už naši předkové používali přírodní metody, ke kterým se častokrát vracíme a zjišťujeme, jak jsou zajímavé a mnohdy dost účinné. Znáte metodu založenou na výsadbě rostlin, které svými vlastnostmi dokážou odlákat běžné zahradní škůdce a hmyz nebo mohou pomoci předcházet různým chorobám pěstovaných rostlin?