Zahrada

Pokud chcete jalovcem zkrášlit svou zahradu, dobře si promyslete.

Jalovec může být na zahradě problém. Zkontrolujte si hrušky

Stále zelená a velmi odolná rostlina, která dělá na nejednom zeleném pozemku úžasnou dekoraci. Když se o něj pečlivě staráte, může dorůst až do značných rozměrů. Máte ho na vaší zahradě? Můžete si pogratulovat. Skvěle totiž doplní záhony s trvalkami a během květenství je zdobí svými nádhernými žlutými květy. Nejedná se pouze o krásnou a v přírodě chráněnou dřevinu, ale uplatníte ho i v domácí přírodní lékárně nebo v kuchyni. Buďte však zároveň opatrní, protože má i pověst nebezpečného přenašeče houbového onemocnění, rzi hrušňové.
Šanta kočičí je vytrvalá bylina z čeledi hluchavkovité.

Šanta kočičí prospěje vaší kočce. Víte, že je to skvělá léčivka i pro člověka?

Tolik známá a ještě více užitečná. Šanta kočičí je trvalka, která se čím dál víc objevuje v okrasných výsadbách našich zahrad. Je to nenáročná rostlina, která svým vzhledem velmi připomíná levanduli nebo yzop. K správnému růstu potřebuje i podobné podmínky. A je velmi prospěšná, nejen pro člověka, ale i pro zvířata. A jak je již z názvu zřetelné dělá obzvlášť dobře všem kočkám.
Kyselost půdy si můžeme změřit sami

Víte jakou půdu máte na zahradě a co pěstovat? Udělejte si dva jednoduché testy

Ta naše rodná hrouda, to je země jako vymalovaná. Když se ale pustíme do zahradničení, hned pochopíme, že nic není zadarmo a že se musíme pořádně ohánět, abychom měli krásně kvetoucí a bujarou zeleň. Jak to, že soused má trávu zelenější, hortenzie modré jak šmolku a česnek, tak ostrý, že by probudil mrtvého? Soused asi ví, co dělá. Zná svou půdu a ví, co rostliny potřebují. Jak na to?