Zahrada

Jak využít zbytky dýně?

Praktické triky, jak využít efektivně zbytky dýně

Dýně a podzim k sobě neodmyslitelně patří. Před pár lety byste na našich stolech tuto zeleninu nenašli. Pro většinu Čechů to byla exotická plodina a o jejím využití v kuchyni jsme věděli jen velice málo. S příchodem Halloweenu a jeho stále větší oblíbenosti v našich končinách nastal zvrat. Také jste dlabali a vyráběli oranžová strašáky? Tak to máte doma jistě zbytky vyřezané dýně. Víte, jak se dají využít?
Jak správně uskladnit cibuli?

Jak nejlépe uskladnit cibuli, aby během zimy nehnila

Všichni milovníci vaření a dobrého jídla vědí, že cibule je chuťový základ. Je součástí obrovského množství pokrmů a ze všech druhů zeleniny je zřejmě nejpoužívanější. Od polévek, přes guláš a omáčky až po obyčejná míchaná vejce. A to je důvod, proč ji pěstuje na zahrádce většina lidí. Je dobré mít zásobu na zimu a cibuli stále při ruce. Je však také důležité uskladnit cibuli tak, aby vydržela co nejdéle. Ptáte se jak?
Pokud si chcete své oblíbené petúnie uchovat na příští sezónu, zazimujte je ještě před prvními mrazíky.

Mohou petúnie vydržet přes zimu? Chyba, kterou dělá mnoho lidí. Co s nimi udělat

Patříte k milovníkům rostlin v nádobách, které zdobí vaše zahrady, balkony či terasy během léta? Jejich výhodou je mobilita, díky níž se jich nemusíte na zimu zbavovat. Výjimkou nejsou ani petúnie. Pokud je správně zazimujete, bez problémů přečkají zimu. A vy příští rok ušetříte, protože nebudete muset kupovat nové, často drahé sazenice těchto krásek.
Období sklizně dýní začíná vždy na sklonku babího léta.

Jak uchovat dýňová semínka, abyste příští rok mohli zase pěstovat dýně

Dýně je jednou z nejvýživnějších druhů zeleniny a její sezóna je momentálně v plném proudu. Ať už z ní vaříte všelijaké úžasné dobroty, nebo se chystáte z ní vydlabat zábavné halloweenské příšerky, nevyhazujte její zdraví prospěšná semínka. Byla by to věčná škoda! Mohou vám posloužit nejen jako osivo na další rok, ale i jako báječná pochoutka. Jak je správně uchovat?